Tentokrát bodovali náhradníci!


uveřejneno: 09.03.2020 | autor: Slonina

Poprvé došlo na náhradníky ve velkém, když členové kapel onemocněli apod. a byl vůbec boj poskládat soutěžní kola dohromady. Téměř se to povedlo a náhradníci svého nástupu do soutěže nemuseli litovat!

V karvinském Hard Cafe se jako první divákům představila zlínská legendární skupina Tokyo, která čerpá především z českého big-beatu, poctivého rocku, moravských písní, ale mohli jsme tam najít i latinsko-americký vliv. Jako druhá se měla představit skupina z Prahy, ale kvůli zdravotní indispozici jednoho z členů, je nahradilo opravdu velmi mladé seskupení ON POINT z Napajedel, kterému nechybělo nadšení a snaha využít šanci, kterou dostalo. Jako poslední ale doslova vletěla na podium elektroswingová formace Mr. MOSS z Hradce Králové, která dostála svému slibu, že roztančí děti, puberťáky i babičky. Tato kapela, ve které byly slyšet mimo jiné nástroje i trubka a saxofon, spojuje taneční hudbu se swingovou klasikou a s prvky elektra a jazzu, a porota je téměř jednoznačně zvolila jako jasného vítěze. Právě postp Mr. MOSSe byl jediným postupem původně nahlášené kapely - v obou dalších klubech už vyhrávali a postupovali do čtvrtfinále náhradníci.

V Havířově došlo k nasazení náhradníků hned dvou - produkce Líhně se tentokrát fakt zapotila, ale nakonec poskládala trojici kapel tak, aby večírek byl úplný. Trojici soutěžících doplnila na poslední chvíli parta Santhippa, která nastoupila na pódium jako třetí v pořadí. Její fanoušci sice vytvořili příjemnou atmosféru, ale radovat z postupu se se svými idoly nemohli. Santhippu i profi kapelu Opera z Prahy, která prokázala jasné kvality, nakonec předčil Wolf gang z Frýdlantu nad Ostravicí, který rovněž nastoupil do soutěže z pozice náhradníka. Přesto podle poroty šlo o jedno z nejlepších vystoupení v Clubu Centrum v celé letošní soutěži a kapely Wolf gang možná ještě neřekla své poslední slovo! 

Do polského Krakówa bohužel nedorazila kompletní sestava kapel, když třetí z nich vyřadily zdravotní problémy jednoho z hudebníků a už se pořadatelům nepodařilo narychlo sehnat náhradu - nebyla to ale jediná práce na tomto kole. Z dvojice El Chuppa (Olomouc) a Candle Sauce (Dolní Benešov) se totiž z postupu těšili druzí jmenovaní, kteří rovněž proměnili v úspěch svůj nástup z pozice náhradníků... Nemoci hold chodí po horách i hudebnících a tak se občasným změnám nevyhneme - i v těchto fázích soutěže se tedy může stát, že budeme oslovovat náhradníky a pokud kapely ještě nebyly kontaktovány, není řečeno, že si letos už nezahrají. Sledujte program FB a web a dozvíte se více vždy první!!!

Ve čtvrtek a pátek zase v klubech!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis