Slepí Křováci vyhráli třináctý ročník Radegast Líhně!


uveřejneno: 29.04.2014 | autor: Slonina

Historicky největší porota s 29ti členy rozhodla v sobotu večer o tom, že ve Velkém finále třináctého ročníku Radegast Líhně zvítězila frýdecko-místecká kapela Slepí Křováci.

V multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice proběhlo v sobotu Velké finále soutěže a v porotě zasedlo celkem 29 porotců. Mezi nimi byli například hudebníci skupin Buty a Airfare, produkční festivalů Colours of Ostrava, Festival v ulicích, Slezskoostravský Rockfest a dalších, či partneři soutěže. Všem jim náleží velké díky za ochotu a spolehlivost, kterou museli při rozhodování prokázat. Vzali svou funkci velmi zodpovědně a i přesto byl rozdíl mezi vítězem a druhou kapelou v pořadí nejtěsnější, jaký jsme kdy zažili. Za třináct let historie se nestalo, abychom ve finále museli použít hned dva klíče k určení celkového vítěze. Třetí a čtvrté místo už tak těsné nebylo. Dvěma kapelami, mezi kterými se nakonec rozhodovalo o vítězi byly skupiny Esence z Prahy a Slepí Křováci z Frýdku-Místku. Pro jistotu jsme třikrát překontrolovali hlasovací lístky porotců, abychom některé z kapel neublížili. Bylo to těsné, ale Slepí Křováci prostě byli o chlup lepší. Na vítěze je pasovalo hned třináct porotců. Přesto právě tato kapela se musela nejvíce poprat s akustickými podmínkami sálu, kde se finále konalo. Na třetím místě za skupinou Esence z Prahy se nakonec umístila parta Nevermore & Kosmonaut z Brna a na čtvrtém partička PASS ze Zlína. Všechny kapely ve finále zahrály naprosto skvěle a my jsme rádi, že poroty z klubů opravdu vybraly do finále to nejlepší, co se do letošního ročníku přihlásilo.

Zřejmě největším zadostiučiněním pro nás - pořadatele - je ale skutečnost, že se skupiny do soutěže vrací a jejich vývoj je velmi patrný. Všichni tři medailisté už se soutěže zúčastnili v předchozích letech. Pracovali na sobě a v letošním ročníku se dostali až na medailové pozice, které jim zajistily řadu atraktivních odměn v celkové hodnotě přes 100 tisíc korun. Ty by většinou ještě více měly podpořit jejich další hudební růst. Slepí Křováci dostali například nabídku na vystoupení na festivalech: Radegast den, Masters of rock, Festival v ulicích a Kupko fest. Aby si po sezóně trochu vydechli, pojedou společně na "kolektivní" dovolenou do italského letoviska Gargano se stejnojmennou cestovní kanceláří CK Gargano. Dále získali merchandising od Crystal productions, či vytlumení zkušebny akustickou pěnou od společnosti Alfacoustic. Ani ostatní kapely ale neodjížděly s prázdnou. Esence si odvezla nabídku na vystoupení na festivalu Rockový Helfštýn, techniku značky Marshall od Hudebního světa, či možnost nahrát demosnímek ve studiu AGEUM v Přerově. Třetí v pořadí - parta Nevermore & Kosmonaut z Brna dostala nabídku na vystoupení na Festivalu v ulicích v Ostravě, techniku Marshall od Hudebního světa a možnost nahrání jednoho songu včetně produkce ve studiu Soundpoint v Ostravě. Všechny kapely samozřejmě odjížděly vybaveny dárky dalších partnerů, ať už kondomy značky Software, či vybavením od značky Radegast. Pivovar Radegast - generální partner soutěže - mimoto samozřejmě kapely vybavil skvělým pivem, s tím, že samozřejmě nejvíce si ho odvezl vítěz - získal pivo na celý rok ZDARMA! 

Třináctý ročník skončil a my se již nyní připravujeme na další. Děkujeme spolupořádajícím klubům Barrocko, Bounty rock cafe, Jazz club a U6 v DOV a už nyní se těšíme na další spolupráci. Obrovské díky patří všem partnerům, ať produktovým, či finančním, bez nichž bychom soutěž nebyli schopni uspořádat. Největší dík samozřejmě patří pivovaru RADEGAST a za dlouholetou neutuchající podporu městu HAVÍŘOV - městu, kde soutěž vznikla a má své stále místo! Děkujeme. Za pořádající Viking agency - ředitel soutěže Marek Slonina.

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis