Rozhodnuto! Finalisté pocházejí ze čtyř krajů ČR!


uveřejneno: 18.04.2014 | autor: Slonina

Jdeme do finále! jmenovitě do Velkého finále soutěže a známe jména všech čtyř finalistů! Byl to obrovský boj a ten největší na finalisty čeká už poslední dubnovou sobotu! Buďte u toho s námi!

A jak to vypadalo na dvou semifinálových kolech v klubech Bounty rock cafe a Jazz Havířov? Neuvěřitelné emoce tam vládly nejen mezi účastníky semifinálových kol, ale i mezi porotci samotnými, kteří si velmi dobře uvědomovali, že teď už opravdu rozhodují o tom nejdůležitějším. Navíc bylo vše umocněno faktem, že mohly do finále postoupit vždy jen dvě kapely ze čtyř vystupujících. Teď už je však rozhodnuto a jak kapely, tak porota se těší na Velké finále soutěže. Navíc bude porota obohacena o řadu odborníků, mimo jiné o členy skupin BUTY a Airfare, a konečný stav členů poroty se zřejmě stejně jako v předchozích letech zastaví až někde pod číslovkou 30! Mimo porotcování se ale zmínění hudebníci postaví i na pódium a tak to bude opravdu velké finále se vším všuda... Fanoušci se však jistě budou těšit právě na ty, kdo postoupili z více než dvou set přihlášených kapel, přes některá z 34. soutěžních kol, až mezi čtyři nejlepší.

Své zastoupení ve finále nakonec budou mít čtyři kraje České republiky, když zástupci Polska ani Slovenska se nakonec do finálové čtyřky neprobojovali. Prahu bude reprezentovat skupina Esence, která se o finále nepokoušela poprvé, ale poprvé to skutečně vyšlo. Moravskoslezský kraj bude mít zástupce v podobě skupiny Slepí Křováci z Frýdku-Místku, kteří už soutěž rovněž okusili, ale na vítězství to zatím nestačilo. Zlínský kraj bude zastupovat partička PASS ze stejnojmenné metropole. Jihomoravský kraj pak brněnská kapela Nevermore & Kosmonaut, která už rovněž v Radegast Líhni soutěžila, ale zatím do finále nepostoupila. I to svědčí o faktu, že kapely na sobě každý rok pracují a jejich kvality je posouvají výše. Kdo zvítězí v třináctém ročníku Radegast Líhně bude známo v sobotu 24. dubna po desáté hodině večerní. Podrobnosti k tomuto významnému dni přineseme již brzy - sledujte novinky každý den!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis