První kola soutěže ovládli Slováci!


uveřejneno: 22.02.2013 | autor: Administrator

Dopředu jsme věděli, že se přihlásilo a do základních kol nastoupí spousta kvalitních slovenských skupin, že ovšem hned v prvním kole tři z nich postoupí asi netušil nikdo. Blahopřejeme!

Dvanáctý ročník symbolicky začal v klubu, který byl přibrán poprvé až v tomto roce – Music clubu Jam v Opavě. Nejvíce originality prokázali mladí bratislavští ACES v čele s famózním zpěvákem. Byli schopní zahrát jak syrové blues, tak pěkný nářez a skvěle pracovali s dynamikou skladeb. V Barraku v Ostravě vyhráli slovenští Patriot (Senec, SK), když byli z trojice jediní, kdo působil kompaktně a vyzrále. Ve čtvrtek proběhla souběžně hned dvě kola. V havířovském Jazz clubu potvrdila nadvládu Slovenska v soutěži – parta BASStards z Martina v čele s perfektně zpívajícím zpěvákem a za zády šlapající rytmikou. Jediným klubem, kde nakonec postoupila česky mluvící kapela tak byla ostravská Garage – z moravské trojice postoupili o pověstný chlup ostravští The Places. Soutěž pokračuje i příští týden druhými koly a vstup je ZDARMA, takže se těšíme na hojnou návštěvu!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis