Proměníme společně Gong v hudební klub!


uveřejneno: 24.04.2014 | autor: Slonina

Už v sobotu proběhne v ostravském Gongu Velké finále Radegast Líhně. Pojďte společně s námi na jeden den proměnit Gong v hudební klub se vším všudy! Vystoupí zde čtyři finalisté, BUTY i AIRFARE!

Gong se od čtvrté odpolední rozezní opravdu řádně, když tady vystoupí mimo patronů soutěžeb čtyři nejlepší kapely, které se během čtvrt roku do finále probojovaly z více než dvou set přihlášených. Prahu bude reprezentovat skupina Esence, Moravskoslezský kraj parta Slepí Křováci z Frýdku-Místku, Zlínský kraj bude zastupovat zlínská partička PASS a Jihomoravský kraj brněnská kapela Nevermore & Kosmonaut. Pořadí skupin, v jakém budou hrát, ale záměrně nesdělujeme a dozvíte se ho až na místě. Každopádně se ale můžete těšit nejen na čtyřicetiminutové sety všech soutěžících, během nichž bude vše sledovat odborná porota, a vystoupení Buty a Airfare, ale aby jste se nenudili, i bohatý doprovodný program. 

Kdo z Vás by se chystal na Velké finále už dopoledne a chtěl v DOV strávit celý den, samozřejmě může využít komentované prohlídky této Národní kulturní památky, případně auly Gong, která bude otevřena až do nočních hodin a ukončení finále. Rovněž může do večerních hodin navštívit některou z výstav v dolní části Gongu v Galerii města Ostravy – nazvané Plato. Když jsme ale slíbili proměnit Gong v hudební klub, splníme to po čtvrté hodině odpolední. Do prostor přivezeme oblíbený rockerský program – stolní fotbálky a stolní hokeje, šipky, či rozměrově náročnější atrakci Bungee running. Vše samozřejmě zcela zdarma pro hosty finále. K muzice pak samozřejmě patří občerstvení, o které se postarají místní kavárna i speciálně vytvořená rocková hospůdka nejen s dvěma druhy piva všech správných rockerů - Radegast!

Kdo zvítězí v třináctém ročníku Radegast Líhně bude známo v sobotu 26. dubna po desáté hodině večerní. V té chvíli dojde k sečtení hlasů celé odborné poroty, v níž tentokrát zasedají i členové skupin Buty a Airfare. Ceny, o které se hraje, jsou velmi atraktivní a jejich hodnota přesahuje částku 100 000,- Kč a většinou by měly pomoci kapelám k dalšímu růstu. Odměny jsou ale připraveny i pro návštěvníky. Vstupné na koncert je dobrovolné a jeho kompletní výtěžek bude na místě předán společnosti ADRA, která jej využije k zajištění výměnného pobytu studentů z Ukrajiny a ČR. Doufáme, že se pochlapíte a nasbíráme společně co nejvíce - obyčejní mladí lidé z Ukrajiny to rozhodně ocení... Hudbě ZDAR!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis