Další polská kapela slaví úspěch v Líhni!


uveřejneno: 04.06.2018 | autor: Slonina

Už čtvrtá skupina z Polska slaví úspěch a vítězí v Líhni a to na úkor hned dvou slovenských adeptů a jedné české finálové účasti. Blahopřejeme polským HURROCKAINE a DĚKUJEME všem ostatním účastníkům!

Poprvé se konalo Velké finále Líhně v Ostravě pod širým nebem a hned sklidilo pozitivní recenze. Alespoň podle ohlasů na místě od fanoušků se na břehu Ostravice v areálu místní Loděnice odehrálo opravdu důstojné završení půlročního maratónu vystoupení hudebních skupin v klubech a práce nás pořadtelů. Prostě jsme v sobotu 2. června společně prožili pohodové odpoledne s vystoupením čtyř finalistů, které završila svým triumfem zmíněná polská kapela HURROCKAINE z Katovic.

Od jedné hodiny odpolední se po letmém dešti začalo odehrávat Velké finále Líhně na třetí scéně Slezskoostravského Rockfestu a návštěvníci si sem velmi rychle našli cestu. Už podle toho bylo jasné, že propojení a slouholetá spolupráce mezi SORFestem a Líhní je velice šťastné - atraktivní vystoupení kapel na pódiu, doprovodný program v jejím okolí a soutěže z pódia fanoušky prostě musely bavit. První soutěžící a jediný český zástupce – brněnský Kuležák – si vystoupení jaksepatří užíval a mladí kluci do toho šli opravdu po hlavě. Jenže už druhý soutěžící - bratislavská parta The Gang - v čele s charismatickou zpěvačkou je lehce předčil kvalitou. Ani třetí v pořadí účinkujících – polská parta HURROCKAINE - se ale nevzdávala nadějí na vítězství a zejména blonďatá zpěvačka nešetřila hlas a vydala ze sebe úplně všechno, čímž strhla i celou kapelu. Pořádný nářez ale předvedli až čtvrtí a nejdrsnější finalisté HEAD2DOWN ze slovenských Topoľčan. A tak kdo do té doby váhal, zda pařit, či jen užívat si hudebních vln, měl jasno... Ne tak porota...

Čtyři kapely předvedly čtyři styly, čtyři skvělé výkony... Jinými slovy "totální noční můra každého porotce" - a že jsme jich měli celkem 24 nijak výrazně nepomohlo!!! Ačkoliv na první místo pozdějšího vítěze pasovala celá polovina poroty - v součtu hlasování rozhodoval názor dvou hlasů! Přesto i tady se na první příčku posunul polský HURROCKAINE a tak můžeme blahopřát novému vítězi Líhně! Na druhém a třetím místě skončily slovenské party The Gang (2.) HEAD2DOWN 3.) a "bramborovou" medaili získal moravský Kuležák. Hromada cen, které jsme pro kapely připravili, ale nakonec potěšila i ty, kdo nezvítězili, a Líheň tak úspěšně završila své sedmnácté pokračování.

Bylo to náročné, zejména maratón základních kol, ale stálo to za to a jsme rádi, že jsme snad opět pomohli některým mladým tvářím k popularitě. Vítězná kapela se navíc pokusí dobýt i Colours of Ostrava, když nastoupí v rámci Jump into Colours na Festivalu v ulicích proti vítězům obdobných soutěží, a třeba právě HURROCKAINE získá volné místo v line-upu tohoto nádherného festivalu. Mimoto se ale s kapelami ještě určitě setkáte na některé z akcí pod naší taktovkou...

Cen ale kapely dostaly celou řádku od hodinek české značky PRIM, přes dovolenou s CK Gargano, Dolní oblastí Vítkovice a Sportovním-klubem.cz, až po hudební vybavení, zajištění nahrávacích studií, či oděvy od eshopu Wayfarer a merchandisingu od Crystal production. Všem jmenovaným i nejmenovaným partnerům ještě jednou VELKÉ DÍKY!

Nejsou ale rozhodně jediní kdo si je zaslouží za tento ročník - velké díky zaslouží i oba spolupořádající kluby Jazz club z Havířova a Hard Cafe z Karviné, všichni hudebníci, porotci, diváci, fanoušci a nejmenovaní menší partneři. V tomto roce pak také velmi děkujeme Moravskoslezskému kraji a městu Havířov, bez nichž už bychom už do toho letos vůbec nešli, a také pivovaru Radegast za mnohaletou podporu. Už nyní pracujeme na ročníku osmnáctém a budeme doufat, že se díky podpory zmíněných a dalších partnerů plnoletosti Líheň ve zdraví dožije!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis