Známe všechny čtvrtfinalisty!


uveřejneno: 29.03.2013 | autor: Slonina

Jako bychom to snad přivolali předchozí tiskovkou - nemocnost dosáhla v 6.kole vrcholu a kola proběhla nekompletní. Přesto se setkaly perfektní kapely a rozhodně si postup do čtvrtfinále zaslouží!

V pondělí se z postupu z trojice No Worries–Clinic Music–Cluncer v Opavě radoval další slovenský zástupce - Clinic Music z Bratislavy. Členové skupiny No Worries se netajili tím, že hrají jen pro zábavu a taky to tak vypadalo. Bavili se dobře a, i když nevyhráli, koncert si bezezbytku užili. Clinic Music tuto partu předčil nápaditostí, skvělými kytarami a celkově šlo o partu vynikajících hudebníků, z nichž porotu upoutal klávesák, vynikající bubeník a zpěvačka. Cluncer pak přinesli starý dobrý bigbít, přesně takový jaký má být a zejména zpěvák výrazně zvedal úroveň kapely. Tvorba kapely však jinak byla trochu monotónní. Od úterka se začalo ve velkém marodit a přes naši sebevětší snahu se nepodařilo narychlo sehnat náhradníky. V úterním kole v Barráku odehrály svůj set jen dvě kapely. Slovensko-polský souboj mezi wroclavskými Behavior a Dr. Mundi z Lúčence vyzněl lépe pro hosty z Polska. I když obě kapely by v jiných kolech měly jednoznačně na postup, narazily na sebe dvě skvělé kapely a postoupit mohla jen jedna. Ještě hůře na tom počtem kapel čtvrtek, kdy nemocnost vyvrcholila. Během jedné hodiny se sesypal celý program, když se omluvily hned tři skupiny z šesti. Dvě kvůli zpěvákům, kteří ochořeli, a jedna kvůli zranění ruky. V Jazz clubu v Havířově tak nakonec vystoupila jen jedna skupina, což se však už stalo i v předešlých ročnících. Jmenovanou byla parta Disconnexion z Třebíče, která si však postup zasloužila právem a porota z ní byla nadšená. V klubu Garage v Ostravě pak nastoupily na pódium skupiny dvě – Ginger z Přerova a Sun Drive z Prahy. Obě podaly úžasný výkon, jak hudebně tak pěvecky, nicméně porotu více oslovila skupina Ginger, která si uměla s hudbou více pohrát. Skvělý souzvuk kytar, výborná rytmika a dokonalé dvojhlasy rozhodly. Už příští týden začínají čtvrtfinálová kola, ve kterých se v klubech mísí vítězové všech základních kol. Těšíme se na hojnou účast! 

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis