Třetí kolo naprosto ovládly zahraniční kapely!


uveřejneno: 23.03.2018 | autor: Slonina

Absolutním ovládnutím klubů zahraničními kapelami skončilo třetí kolo Líhně. Kvůli zdravotní indispozici jediného českého zástupce se představily jen kapely z Polska a Slovenska.

Do havířovského Jazz clubu přijely dvě polské a jedna slovenská kapela a klub se po začátku tohoto kola doslova naplnil k prasknutí. Obsazeno bylo do posledního místa a ti, kdo přišli později, prostě koncert prostáli u dveří. Rozhodně toho ale nelitovali. Možná právě stojící fanoušci vytáhli na pomyslný parket i sedící fanoušky a tak atmosféra byla naprosto skvělá. Prvním dvěma kapelám nic nechybělo, snad jen větší hitovost písní, které předvedla až postupující třetí kapela The Gang z Bratislavy. Pro její postup hovořila dokonalá souhra, práce s publikem a celkově vizáž jednotlivých členů – prostě to byla rocková kapela přesně tak, jak má rocková kapela vypadat. A na tomto se shodla celá sedmičlenná porota bez rozdílu. Porota pozitivně hodnotila i výkon zpěváka první účinkující kapely Ironbound z polského Rybnika. Nicméně ani třetí účinkující Line of Dead z polského Krakowa určitě neupadne v zapomnění, když vnášeli do atmosféry klubu velmi pozitivní náladu. Sice měli hned po příjezdu do Havířova smůlu, když jim po příjezdu do Havířova na hotelu dva členové uvázli ve výtahu a vypadalo to, že budeme muset přehazovat pořadí kapel, ale nakonec na poslední chvíli dorazili a vše proběhlo dle plánu.   

V karvinském Hard Cafe tentokrát vystoupily jen dvě skupiny, když jediného českého zástupce v tomto kole (pražské Soul Keeper) na poslední chvíli skolila viróza a na oslovení náhradníka už nezbyl čas. Máme tedy za sebou třetí kolo Líhně v karvinském Hard Café a podle porotců můžeme říct, že opět vydařené. Dokonce se to jeví tak, že i lidé zaregistrovali, že tato dlouholetá soutěž běží poprvé v tomto klubu, a poctili nás početnější návštěvou. Souboj o jedno postupové místo se nakonec omezil na dvě kapely ze Slovenska.

Kapela z Topolčan, která si říká Head2Down, si připravila docela slušný nářez se screamingovým zpěvem, který místy dokonce rapoval v expresivním pojetí. Frontman nikoho nenechal na pochybách, že si své místo za mikrofonem zaslouží a zpěv ozdobil slušnou pohybovou show s mrskající se dredovou kšticí připomínající listy vrtulníku. Kapela sázela jednu pecku za druhou, ale ani bicí, kytara a basa nijak nezaostávaly za svým zpěvákem. Druhá kapela z Bratislavy Storyum nás u zvukové zkoušky chtěla ošálit svým "neumětelstvím" a zvolila skladbu typu „Dajána“ s učňovským pojetím hry retardovaných hornických učňů. Leč na nás si nepřišla. Když pak začala svou skutečnou produkci, najednou to bylo jinde a začala se na nás valit tvrdá muzika severského stylu podpořená samplem. Opět charismatická zrzavá zpěvačka vévodila na prknech a velmi jí to tam slušelo. Asi jen proto, že jsme kraj rázovitý a milující tvrdou muziku, všech pět porotců jako vítěze označilo Head2Down! 

Čtvrté základní kolo proběhne v poprockovém duchu v Jazz clubu tradičně ve čtvrtek (29. března) a v karvinském Hard Café se fanoušci mohou těšit na rockovou párty poprvé v páteční termín (30. března). Vstup je tradičně ZDARMA (jak už jsme psali) a to zejména díky podpory města Havířov a Moravskoslezského kraje. Děkujeme!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis