SLEZSKÝ NÁŘEZ nejen s vítězem Radegast Líhně


uveřejneno: 03.11.2014 | autor: Slonina

Přesně jak jsme slíbili, tak jsme učinili, a v rámci soutěže Útěk v řetězech 2014 (adrenalinového vězeňského desetiboje) jsme mysleli i na milovníky drsného bigbítu - proběhl festival Slezský nářez!

Přes poměrnou nepřízeň počasí se Útěk v řetězech vydařil a nejen soutěž samotná, ale i její doprovodný program - Slezský nářez - přilákal stovky návštěvníků. Až do nočních hodin tak v Amfiteátru pod Letním kinem v sobotu 4. října bez nutnosti platit vstupné řádila pěkná parta fanoušků na slezské kapely v čele s vítězem posledního ročníku Radegast Líhně - Slepými křováky. Ani ostatní se ale nenechali zahanbit a byl to opravdu nářez!!!

Krátce po poledni rozezněla amfiteátr pod Letním kinem havířovská metalová formace Solar System, po nich nastoupili náhradníci kapely Black Widow, která se bohužel musela z osobních důvodu z vystoupení omluvit, a to karvinsko-třinečtí  Respekt. A evidentně potěšila i tato parta rázných motorkářských bardů, která mimo jiné hned na místě uzavřela kontrakt na další vystoupení. Kolem šestnácté hodiny to pořádně na podiu osolil vítěz letošní soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2014, skupina Slepí Křováci a po nich už začalo to pravé death grindcorové peklo v podání skvělých místních kapel Awrizis, Gutter Slut a orlovsko-havířovské partičky Antigod. Závěr celé akce doplnila veselá multižánrová banda Rumštajn, která celou tuto událost zakončila. Skončila tak zřejmě poslední venkovní akce -  více o ní na stránkách www.utekvretezech.com.

Fanoušci Radegast Líhně se jistě budou s těmi nejlepšími setkávat i nadále - nový ročník je však již za dveřmi a tak jsme všichni velmi zvědaví, kdo se přihlásí a kdo se stane vítězem Radegast Líhně 2015! Hodně zdaru!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis