Přepsali jsme dějiny! Vítězem poprvé zástupce Polska!


uveřejneno: 29.04.2013 | autor: Slonina

Historicky poprvé nastoupila na pódium Velkého finále soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň skupina z Polska a hned slavila vítězství!

Finálová čtveřice byla velmi vyrovnaná a 22-ti členná porota měla skutečně těžké rozhodování. V mezinárodním finále nakonec na druhém místě skončili slovenští Aces z Bratislavy, před moravskými zástupci Ginger z Přerova a partou z Čech – Neeasi z Vysokého Mýta. A hjak to celé probíhalo? Krátce po páté odpolední v sobotu 27. září postupně nastoupily na pódium výše jmenované kapely se svým setem a nejeden člen poroty byl v tu chvíli velmi rád, že nemusí rozhodovat sám. Skupina Ginger prokázala neuvěřitelné zlepšení za dobu konání soutěže, zejména vokálními party, mladí slovenští Aces zase prokázali, že umí hrát a nerozhodí je jen tak něco. Neeasi bavili porotu i diváky českými texty a Behavior zase svou energií. Porota mívá ve finále skutečně silné obsazení a jsme tomu rádi. I letos mezi porotci byli skvělí hudebníci, pořadatelé festivalů, majitelé klubů i novináři a každý sám za sebe poctivě rozhodoval. Nakonec se z vítězství radoval historicky první zástupce Polska – Behavior, přičemž z 22-ti porotců byla tato kapela jedenáctkrát pasována na první místo. Před vyhlašováním došlo na tradiční díky všem partnerům, spolupořádajícím klubům, porotcům všech kol a samozřejmě generálnímu partnerovi pivovaru Radegast a hlavnímu partnerovi městu Havířov. Polský Behavior sice nerozuměl úplně všemu, co moderátoři na místě pronesli, ale hudebníci neskrývali své nadšení z vyhraných cen a svého celkového nečekaného úspěchu. Vyhlašování se neslo v monstrózním duchu už za doprovodného zvuku skupiny Airfare, která po vyhlášení rozburácela Garage svým vystoupením. Parádní párty vrcholila tancem a zpěvem fanoušků soutěže přímo na pódiu a totéž se zopakovalo i během vystoupení Patrona letošního ročníku soutěže – slovenských The Paranoid. Nezbývá než poděkovat fanouškům soutěže za přízeň a rovněž všem kapelám, které se zúčastnily i přihlásily, a těšit se na další ročník. Už nyní jej začínáme připravovat a doufáme, že bude rovněž takto skvěle obsazen. Rozhodně cítíme, že Radegast Líheň 2013 byla nejlepším ročníkem soutěže Máme na čem stavět, ale budeme mít co dělat, abychom jej překonali. Držte nám pěsti! 

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis