Postup si vybojovali první čtvrtfinalisté!


uveřejneno: 23.02.2015 | autor: Slonina

První kapely si v uplynulém týdnu vybojovaly postup do čtvrtfinále. I tento týden mohou zdarma fanoušci dobré muziky navštívit čtyři kluby na Moravě a podpořit nadějné hudebníky.

V olomouckém Bounty rock café vypukla soutěž už ve středu a na místě se představili tři soutěžící – mladí The Drops z Prahy, DW8 z Jeseníků a olomoučtí SVL. Prvně jmenovaní se ještě trochu stylově hledali, ale na svůj věk mají opravdu řádně našlápnuto. O generaci starší parta DW8 už se rozhodně nehledala a byl to nářez se vším všudy. Trio doplnili domácí SVL a svou originalitou zamotali ještě více již zamotané hlavy poroty. Velice těsně nakonec zvítězila přímost kapely DW8, kterou uvidíme ve čtvrtfinále. Už o den později se konala hned dvě kola – v havířovském Jazz clubu a v třineckém klubu Barrocko. První kolo v Jazz clubu bylo dle poroty naprosto skvělé a pochvala jde jak na vrub soutěžících poprockových kapel, tak skvělého publika. Zejména fanoušci domácí party Vecktor nešetřili hlasivky, na postup to však jejich idolům nestačilo. Stejně jako partu Cihelna & spol. z Veselí nad Lužnicí je porazila skupina Pomalu Plující z Pardubic. V klubu Barrocko se večer nesl v drsnějším hudebním stylu a postup do čtvrtfinále si zde vybojoval slovenský Still Bleeding z Nové Dubnice. Jak pravila porota: „Něco takového naživo nikdo z poroty nečekal! Byli opravdu výborní a jednoznačně převyšovali další dva soutěžící. Shodli jsme se na tom, že o této kapele určitě ještě uslyšíme a myslíme si, že v letošní soutěži dojde hodně daleko." V pátek večer pak proběhlo první soutěžní kolo i v ostravském klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice, kam se za zábavou návštěvníci jen pomalu začínají učit chodit. A tak před méně početným publikem než v ostatních klubech nastoupili domácí Plyš, zlínská HUDBA FRYŠTÁK a brněnská parta NEBEZTEBE. O jeden jediný hlas se nakonec z vítězství radovali domácí, přestože porota dříve podle nahrávek na vítěze spíše tipovala kapelu ze Zlína a podle živé produkce skupinu z Brna.

Druhá kola soutěže přinesou zajímavý mix stylů, když ve středu mohou fanoušci punku zamířit do klubu Bounty rock café, o den později fanoušci metalu do Jazz clubu a klubu Barrocko, a v pátek vyznavači pravověrného rocku do prostor U6 v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. Těšíme se, že hudebníky podpoříte svou návštěvou!!!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis