Největší klubová soutěž hudebníků startuje!


uveřejneno: 13.02.2015 | autor: Slonina

Už příští týden se můžete pravidelně vypravovat do čtyř klubů na Moravě, aby jste byli svědky největšího klubového klání amatérských rockových kapel. Začínáme už ve středu v Olomouci!!!

Pro letošní ročník jsme zachovali spolupráci se stejnými kluby jako v předchozím roce, tedy s klubem U6 v Dolní oblasti Vítkovice, která rok od roku vzkvétá. Vynechat jsme nemohli ani místo vzniku soutěže – havířovský Jazz club, či nejvýchodnější klub v republice – třinecké Barrocko, či krásný olomoucký hudební stánek – Bounty rock café. Do všech těchto klubů srdečně zveme fanoušky muziky, kteří vždy uslyší vystoupení tří hudebních skupin spřízněných stylů, z nichž jednu pošle odborná porota do dalších bojů.

V těchto chvílích již máme potvrzeny všechny kapely a po víkendu zveřejníme kompletní program základních kol letošního ročníku v sekci Program. Přihlásilo se 430 skupin z několika zemí Evropy, což je rekord soutěže a i z toho je znát, že je o ni velký zájem. Se stoupajícím počtem přihlášených stoupá i kvalita vybraných kapel, přesto bohužel nedojde na všechny, kdo by si zasloužili soutěžit. Alespoň v základních kolech se porota snažila dodržet žánrovou čistotu a prostor pro vystoupení byl opravdu jen pro 72 účinkujících. Pokud se tedy některé kapely v programu nenašly a nebyly obvolány, byly buď zahrnuty mezi náhradníky, pro případ, že některá kapela bude muset např. ze zdravotních důvodů na poslední chvíli odříci, nebo bohužel letos prostor k soutěžení nedostanou. Určitě to neznamená, že jsou výrazně horší, ale prostě letos neměly tolik štěstí, jako ostatní.

Soutěž začíná vždy od sedmé večerní, je tradičně bez vstupného a už ve středu 18.2. se můžete vypravit do Bounty Rock Café do Olomouce, o den později do havířovského Jazz clubu a klubu Barrocko v Třinci, nebo v pátek do ostravského klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice.

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis