Mnohdy hrajeme proti přesile!


uveřejneno: 04.10.2021 | autor: Slonina

Že jsou v těchto týdnech na poli kultury opravdové žně je po chudém koronavirovém období poměrně logické. Všechny neuskutečněné akce se konají tento podzim a tak Líheň mnohdy vzdoruje neporazitelným!

Bohužel na tom trochu trpí kapely, které se v tomto ročníku snaží v Líhni uspět a kolikrát hrají před porotou a prázdnými kluby. Dokladem toho byl uplynulý pátek, kdy v Havířově nad klubem řádil nový James Bond a nedal moc hudebníkům šanci, v Ostravě zase ve vedlejším sále konkuroval Líhni Dan Bárta... Tento týden zase Havířovem ve stejný den zazní Monkey Business, ale my věříme, že se už milovníci muziky správně rozdělí a podpoří oba koncerty výraznější návštěvou! 

Na nepřízeň osudu si mohli v Ostravě stěžovat například první soutěžící - jinak mladá a šikovná kapela Sóma z ValMezu, která by jistě před početnějším publikem ještě více pookřála. Přesto pobavila a pokud ještě zapracuje, je jí porotou předpokládána slibná budoucnost! Druhým účinkujícím, který již získal více diváků po skončení Danova koncertu, byla partička JRP z Prahy. Ta si pro změnu přijela hlavně zahrát (a uměla to!), ale dorazila v neuplné sestavě bez dvou členů - přesto se s tím popasovala, ale na vítězství to nebylo. Vyhrála tak Metaliza z Přestic - vyhraní mladí kluci, co uměli a určitě mají šanci se dostat ještě mnohem dál. Na pódiu bavili a jejich vystoupení bylo prostě jednoznačné. Fanoušci, kteří dorazili slíbili, že přijdou i příště a tak se nám snad konečně podaří pozvolna zaplnit kluby. Postupně už ubývají i venkovní akce a tak všechny srdečně zveme zpět do klubů! 

V Havířově postoupili dál pardubičtí B1nary a v Karviné Hobití Noha z Nového Jičína. Všem kapelám blahopřejeme a těšíme se na další kola.

Soutěže pro FANS tentokrát nadělovaly vstupenky a už za chvíli v dalším kole se múžete těšit na kultovní Tyčinky HAVLÍK!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis