Máme 21. vítěze Líhně! Vítězí ChráŇená dílna!


uveřejneno: 07.12.2022 | autor: Bartusek

Parádním mejdanem za účasti tří stovek fanoušků a hosta Vypsané fiXy vyvrcholil v sobotu 3. prosince už 21. ročník soutěže Líheň. Největší radost měla z vyhlášení výsledků ostravská ChráŇená dílna.

Za účasti dvou ostravských, jedné polské a jedné slovenské kapely se v sobotu odpoledne rozpoutalo v havířovském hudebním klubu Stolárna hudební peklo připomínající hudební festival. A aby ne! Vždyť vystoupili čtyři finalisté a na závěr i speciální host tohoto ročníku - již legendární, ale nestárnoucí Vypasná fiXa.  

Všechny kapely předvedly maximum a i v tomto ročníku (možná ještě více než kdy jindy) si porotci do poslední chvíle lámali hlavu s tím, kdo by měl zvítězit. Počty prvních míst se v jejich tabulkách kupily u všech finalistů a až konečný součet bodů všech 22. porotců rozhodl o konečném pořadí. Ale popořadě... 

Je potřeba především pochválit všechny kapely za nasazení a také za hromadu cestování, které absolvovaly, aby se dostaly až do Velkého finále. Každá z nich musela porazit své soky postupně ve třech klubech v Ostravě, Karviné a Havířově a před třemi porotami obhájit svou tvorbu, nápady i technickou zdatnost a aranže. Jen čtyřem se to podařilo - finalisty se staly partičky ChráŇená dílna a Silver Bliss z Ostravy, polští Kinless z Krakowa a slovenští Badiáni z Bratislavy. Parádní atmosféru v klubu pak vytvořili jak hudebníci, tak fanoušci, kteří přišli podpořit kapely již od začátku. Nasvícení a ozvučení klubu pak bylo jen třešničkou na dortu. Vyjadřovat se k jednotlivým kapelám je zbytečné - každá svůj styl zvládala dokonale a jen drobné nuance rozhodovaly o umístění. Porotci na místě rovnou kapelám svěřovali své postřehy co vylepšit a kde ještě kterou kapelu "tlačí bota." I toto je jeden z hlavních důvodů, proč soutěž existuje již 21 let a proč má mezi hudebníky své stálé místo. Určitě k tomu pak také přispívají hromady cen v hodnotě přes 100 tisíc korun, které ve Velkém finále pořadatelé rozdělují mezi ty nejlepší každého ročníku... A jak to tedy diopadlo?

V grafice na všech sociálních sítích i webu soutěže už je vše vidět a všem je vše jasné... Vítězem se stala česká kapela ChráŇená dílna, před slovenskými Badiány na místě druhém, druhým českým zástupcem Silver Bliss na třetím a polskou kapelou Kinless na místě čtvrtém. Po slavnostním vyhlášení z úst ředitele soutěže Marka Sloniny a DJ Sauruse a mnohahodinovém maratonu pak následovala zasloužená odměna pro všechny (včetně pořadatelů z havířovské produkční agentury Viking agency) v podobě vystoupení hosta a nekončící rockotéky produkčního klubu Stolárna Rosti Ježe. Prostě správný závěr dalšího ročníku. Nicméně nic nekončí! Ročník s pořadovou číslovkou 21 se loučí, přivítejte ten s číslem 22! Už nyní na něm pracujeme a těšíme se na něj! 

Věříme, že u toho budete opět s námi a pokud máte jakýkoliv podnět, námět, nebo nám chcete jakkoliv pomoci s organizací - pište na produkce@vikingagency.cz!  

 

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis