Líheň utvrzuje i rodinu!


uveřejneno: 05.04.2019 | autor: Slonina

Poměrně často se stává, že hudební skupiny zakládají sourozenci, málokdy ale "hraje celá rodina". Kapely složené jen z členů rodiny jsou spíše výjimkou – jednu jsme zažili v pátém kole v Krakowě!

V polském klubu Boss Garage Pubu v Krakowě nastoupily na pódium hned dvě české kapely a jediný polský zástupce. Právě ten se mohl pochlubit zmíněnou jedinečností – v jeho čele na postu zpěvačky stála matka rodiny, kterou na kytaru doprovázela dcera a basu a klávesy obstarávali její synové. A bylo opravdu co poslouchat! Trojice mladých hudebníků ani zpěvačka skupiny Poisons se rozhodně nenechali zahanbit! Krásně ale koncert rozjeli čeští Periferic a neméně skvěle zakončili pozdější vítězové z party We Are We Now z Brna. Blahopřejeme!

V havířovské Stolárně se z vítězství a postupu do čtvrtfinále radoval náhradník – 432Hz z Frýdku-Místku, který zaskočil na poslední chvíli a evidentně se mu to vyplatilo. Nebylo to poprvé co tato parta nastoupila na pódia Líhně, nicméně porota ocenila značný progres ve tvorbě i nasazení. Zahanbit se ale nenechali ani další účinkující a celkově šlo o jedno z nejlepších letošních kol ve Stolárně. Děkujeme všem třem kapelám!

V Hard cafe v Karviné se zase z postupu do čtvrtfinále radoval letošní vůbec první slovenský zástupce – trenčínský Particles. Kapela Particles tak jako jediná drží prapor slovenské muziky v dalších bojích, když do nich v tomto roce zasáhlo nejméně kapel našich východních bratrů.

Poslední základní kolo – šesté – se uskuteční opět ve čtvrtek ve všech klubech po sedmé večerní a k vidění a slyšení opět budou skupiny z celé České republiky a tři zástupci z Polska. 

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis