Best of Líheň se povedla!!!


uveřejneno: 25.10.2019 | autor: Slonina

To opravdu nejlepší nebo nejzajímavější z posledních let Líhně jste zdarma mohli vidět na akci Útěk v řetězech v sobotu 19.10. na náměstí Republiky v Havířově! A stálo to za to!!!

Více informací k akci najdete na webu soutěže - www.utekvretezech.com - nicméně my bychom se rádi ještě zpětně ohlédli za další akcí, kde dostaly prostor kapely z naší soutěže. Bylo jich celkem šest a žádná z nich neudělala ostudu - však taky poměrně solidně zaplněné náměstí vydrželo až do konce a to jsme nepřivítali jen "omladinu", ale také starší fanoušky dobré muziky - díky vám za to!!!

Jako první se ještě za ranní mlhy představila kapela Kámo z Bílovce a rozhodně by jí slušel pozdější čas, jinak to ale nešlo a na klucích bylo vidět, že je to baví a stále se zlepšují!!! Vesměs havířovská O.P.E.R.A. pak pod taktovkou zkušeným muzikantů dala šanci mladým místním muzikantům, kteří se na pódiu střídali jak na běžícím pásu a představilo se jich celkem 13!!! Stálo to za to a také velké díky! Jako třetí jsme přivítali partičku Coincidence z Ostravy, která byla vůbec první kapelou z Česka, která v tomto ročníku reprezentovala naši zemi v polském Krakówě, na historicky prvním zahraničním kole. A rozhodně neudělala ostudu - ba naopak byla kousek od postupu!!! A pak přišli na řadu zahraniční hosté - krakowští Inclusion, kteří letos skončili an třetím místě a jsou rozhodně hodně mladým příslibem polské rockové scény, za nimi pak "britskými kořeny ovlivnění" The October Leaves z Rybnika, kteří přivezli novou placku a nutno přiznat, že velmi povedenou! Díky za ni, chlapi! No a na závěr vítěz jednoho z předchozích ročníků - BLANT z polského Rzeszówa! Ten nejen muzikou, ale i krásnou novou zpěvačkou okouzlil davy a uzavřel vydařené mejdlo na havířovském náměstí! Budeme se těšit na další! Díky za návštěvu fanouškům, díky kapelám za skvělé zážitky a díky partnerům za podporu! 

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis