Kameník rozdrtil ve finále všechny soupeře!


uveřejneno: 18.12.2023 | autor: Bartusek

Dvaadvacátý ročník Líhně má po sobotním Velkém finále svého vítěze! Prvenství míří do Olomouce, když kapela Kameník svým vystoupením rozdrtila všechny tři soupeře. Přesto šlo především o muziku.

Všichni čtyři finalisté se do Velkého finále dostali skrze základní výběr poroty z dvou set přihlášených skupin a museli absolvovat a vyhrát tři koncertní soutěžní kola v moravskoslezských klubech. Ať už narazili na kapely podobných hudebních stylů, či na soupeře razící jiné, vždy uspěli. Vyhráli před různými publiky a musely oslovit vždy jinou porotu. O oslovení finálové, celkem šestnáctičlenné, se pokusili v sobotu od tří odpoledne. Nejdříve ale došlo historicky poprvé na los, který rozhodnul o pořadí vystoupení. 

Jako první se představili (téměř domácí) ostravští poprockoví NEMINEM a už prvními tóny přinesli skvělou náladu celému klubu, která se od té chvíle nesla celým odpolednem. I následní drsnější death crossoveroví Dust You Turn Into z Prahy dodali večírku energii a v obdobném duchu se neslo i vystoupení polské party PERWA. Čtvrtý finalista - Kameník z Olomouce - pak předvedl pestrou směs rockových stylů ve svém velmi osobitém podání. A zřejmě právě pestrost a hravost rozhodla o jejich vítězství. A nebylo to vítězství ledajaké - ze šestnácti porotců (kterým pořadatelé ještě jednou děkují) je na vítězství pasovalo rovnou třináct! 

Kapely si rozdaly mezi sebe ceny za více než 100 tisíc korun a dostanou i nabídky na koncertování na zajímavých akcích. Bavili se a vyhrávali na tomto parádním večírku ale i všichni fanoušci a dá se tak Velké finále hodnotit jako velmi vydařené. Kdo se přišel do klubu Stolárna v sobotu podívat, jistě nelitoval. A komu je líto, že mu to nevyšlo - bude jistě mít šanci v ročníku třiadvacátém, který vypukne na podzim roku 2024. Kapely se ale budou moci hlásit již dříve, ale o tom až příště... 22. ročník soutěže Líheň skončil, ať žije ten s číslovkou 23!!!

© 2023 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis