Jdeme do pátého kola!


uveřejneno: 04.04.2018 | autor: Slonina

Už tradičně je na čtvrtek a pátek připraveno další soutěžní kolo a výrazné zastoupení v něm budou tentokrát mít zástupci hlavních měst, ať už České, Slovenské či „Moravské“ země.

V posledním kole to bylo velmi vyrovnané a opravdu do poslední chvíle se zejména v karvinském klubu Hard Café rozhodovalo o dalším postupujícím do semifinále. Tři ryze české kapely se tentokrát představily na prknech Hard Café a nebylo vůbec lehké správně rozhodnout. Jako první nastoupila parta Goofy Cow z Olomouce, která nám prezentovala takový optimistický středoškolský pop punk, ale velmi dobře podaný a na scéně to vypadalo, že kluci ví, co dělají. Byl to takový učesaný Green Day a v podstatě nebylo co vytknout, snad jen absenci češtiny, ale trendům se člověk neubrání a má-li být kapela "vývozní", asi jí nic jiného nezbývá. Každá jedna skladba měla tak optimistický náboj, že člověk začínal mít pocit, že život je opravdu happy. Dalším soutěžícím byli frýdeckomístečtí Pleasure without problems, kteří se ještě malinko hledají, a hlavně jim chybí suverenita na scéně. Na druhé straně se prezentovali českým jazykem, což bylo jejich výrazné plus. Poslední kapela večera metalový Demos z Nového Jičína nikoho nenechala na pochybách, že to co dělá, dělá více než dobře. A tady byl ten zádrhel! Získala stejný počet hlasů, jako kapela Goofy Cow a my byli nuceni rozhodnout. Naše obstarožní srdce křičela, že máme vybrat jako vítěze právě Demos, jenže zodpovědnost a smysl pro fair play a to, že mládí je třeba podporovat, nakonec rozhodlo pro postup Goofy Cow do semifinále. Takto tradičně vtipně shrnul průběh kola za celou porotu Rudolf.

V havířovském Jazz clubu to tentokrát bylo o třetinu jednodušší rozhodování, protože jedna z kapel na soutěž z nenadálých rodinných důvodů nedorazila. Jedinou vícečlennou kapelu večera Frenciz z Brna táhl výborný bubeník, částečně i zpěvák svým projevem, jen po třetí písničce už kapela poněkud ztrácela náboj. Nicméně na kapelu, která spolu koncertuje teprve půl roku, to nebyl špatný výkon a pokud zpěvák přidá i na komunikaci s publikem, může z kapely do budoucna vyrůst zajímavý projekt. Vítězem večera se však stala zpěvačka účinkující pod názvem polské kapely Moonshye. Z této partičky sice tentokrát přijela sama, nicméně její výrazný hlas a spolupráce s looprem diváky bavila a tak se můžeme těšit, že na semifinále již dojede i s celou kapelou, která je výrazně zahraniční a zřejmě se tak máme na co těšit.

Páté základní kolo proběhne v Jazz clubu tradičně ve čtvrtek (5. dubna) tentokrát v poprockovém duchu a vystoupí zde skupiny No Doe (Frýdlant nad Ostravicí), JOZEFOVEKONE (Bratislava, SK) a Sam-Ou-Hell (Zdice). V karvinském Hard Café se v pátek 6.4. fanoušci mohou těšit na mix hudebních stylů pod taktovkou brněnských skupin Touchwood a Kuležák a pražské skupiny Crispy Cheeks. Vstup je tradičně zdarma zejména díky podpory města Havířov a Moravskoslezského kraje. Více informací na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. Odměňováni přitom nebudou jen hudebníci, ale i fanoušci, pro které si pořadatelé připravili tipovací soutěž na vítěze kola pod názvem PRIM rock se stejnojmennou legendární značkou českých hodinek. Podpořte kapely a vyhrajte taky!

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis