Finálovou čtveřici doplní Slováci a Češi


uveřejneno: 03.05.2018 | autor: Bartusek

Kvalitními výkony se prezentovaly i kapely posledních semifinálových kol během uplynulého čtvrtku a pátku v Havířově a Karviné. Přesto mohly z šesti kapel do Velkého finále postoupit jen dvě...

Havířovský Jazz club tradičně plný fanoušků očekával těžké boje a bylo to přesně tak! Pětičlenná odborná porota měla zamotanou hlavu a finální verdikt byl velmi těsný. Jedna z kapel (polská parta Kiwi) musela navíc po svém vystoupení brzy odcestovat a tak se i vyhlášení podobalo soubojů v ringu. Ruku nad hlavu nakonec zvedl sudí Milan kapele HEAD2DOWN ze Slovenska, která tak učinila pro tuto zemi výjimečný krok, když bude ve Velkém finále druhým zástupcem našeho východního souseda. Přitom účast slovenských kapel ve finálových bojích byla v posledních ročnících spíše raritou... Smutek snad kapele Mad Days z Prahy alespoň částečně zmírnil dárek pro všechny nepostupující kapely semifinále, kterým byl "Balíček zdraví pro kapelu" plný zdravých vitamínů od společnosti NaturProdukt!

Jedinou českou účast ve Velkém finále nakonec vybojovala až v posledním semifinálovém kole partička Kuležák z Brna, která v Karviné nastoupila do stylově pestrého kola. Skvěle šlapající rockový Pyrit ze Slovenska, ani zamyšlená (tentokrát již kompletní) polská skupina MOONSHYE na výkon Kuležáků nestačila, i když ani tady to nebylo jednoduché. Až ústní porada kompletního týmu porotců rozhodla o postupu mladé kapely. 

Velké finále za účasti čtyř nejlepších kapel tohoto ročníku Líhně - tedy zmíněných vítězů druhého semifinále a vítězů prvního semifinále (The Gang/SK a Hurrockaine/PL) se uskuteční v sobotu 2. června 2018 po dlouhých letech opět na open-air festivalu v Ostravě - Slezskoostravském Rockfestu. Více již brzy!   

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis