Finále soutěže hudebníků bude mezinárodní!


uveřejneno: 19.04.2013 | autor: Slonina

Stalo se, co jsme čekali! Velké finále 12. ročníku soutěže bude mít nádherné mezinárodní složení - čeká nás česko-moravsko-slovensko-polský souboj! Rozhodla o tom ve čtvrtek dvě semifinálová kola.

Podle počtu přihlášených skupin ze zahraničí jsme to čekali a poslech nahrávek na startu soutěže jen dokládal, že zahraniční kapely budou míchat pořadím. Sice nakonec z pěti slovenských kapel do finále postoupila jen jedna, přesto by postup zasloužily všechny! A jak tedy proběhla semifinále?

V ostravském klubu Garage se představily skupiny Stripless (Senec, SK), Lavalier (Bratislava, SK), Behavior (Wroclaw, PL) a Neeasi (Vysoké Mýto, CZ). Očekával se masivní nástup slovenských kapel a počátek koncertu tomu skutečně nasvědčoval. Stripless táhla akční zpěvačka a celá parta předvedla opravdu našlapanou pravou rockovou show. Zahanbit se nedala ani druhá slovenská parta, Lavalier, která využívala samply a pro změnu si více hrála s atmosférou jednotlivých skladeb. Zahrála v půlhodinovém bloku i premiéru nové písně a všeobecně na pódiu působila velmi sehraně a suverénně. Třetí účinkující tohoto večera, polský Behavior, poté klub i porotu naprosto rozsekal funkrockovou smrští mísící prvky rocku s místy až hiphopovými prvky. Jako čtvrtý se prezentoval jediný český zástupce tohoto semifinále, parta Neeasi z Vysokého Mýta, která rostla každým kolem soutěže a bavila nejen českými texty, ale upoutala i pódiovou show a vokály. Porota měla opravdu velmi těžké rozhodování, když všechny kapely by bez problémů obstály i ve finále, osmičlenná porota se nakonec po poradě rozhodla pro postup Behavior a Neeasi.

Rovněž v havířovském Jazz clubu se ve stejných chvílích rozhodovalo o postupu do Velkého finále soutěže. Zde se o dvě místa popraly skupiny Ginger (Přerov, CZ), Aces (Bratislava, SK), Clinic Music (Bratislava, SK) a Mass Perception (Žilina, SK). Postup jednoho ze slovenských hostů tak byl jistý. Atmosféra v klubu byla jako vždy úžasná a užívali si to jak návštěvníci, tak hudebníci. I v tomto semifinále byla úroveň kapel velmi vysoká a porotě bylo strašně líto, že mohou poslat dále jen dvě z nich. Dlouho se řešilo, kdo půjde dál a kdo zůstane před vraty finále. Opravdu už se nedalo hovořit o soutěžení amatérských kapel, všechny měly profesionální úroveň. O postupu slovenských Aces a moravských Ginger tak podle poroty nakonec rozhodla jen možná o něco větší jiskra a nápaditost.

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis