Čtěte! Rekordy i zajímavosti z říše přihlášených!


uveřejneno: 03.02.2016 | autor: Slonina

Je nám nesmírnou ctí, že můžeme oznámit definitivní počet přihlášených kapel v tomto ročníku, který se (hlavně díky spolupráci s mediálními partnery Bandzone a Muzikus) zastavil na číslovce 465! Díky!

Děkujeme za obrovský zájem hudebníků, kteří se snaží dostat na výsluní! Jsme rádi, že vám s tímto můžeme pomáhat a podle všeho, jste si toho vědomi... Ale co je hlavní??? Hlavní je, že hrajete, rozdáváte radost fanouškům a lidem, kteří hudbu milují, a my jsme rádi, že můžeme být u toho! Ale zpět k věci - jste zvědaví, jak to letos s přihláškami vypadalo? Pak čtěte dále!!!

Oproti loňsku letošní jubilejní 15-tý ročník atakoval zespoda číslovku 500 a zastavil se na (pro nás neuvěřitelném) čísle 465, což je nový rekord soutěže!!! Nicméně není to jediná zajímavost letošního ročníku! Udělali jsme si lehkou statistiku a vypadly z ní na nás další údaje... Ještě týden před uzávěrkou soutěže bylo městem s největším počtem přihlášených kapel jednoznačně BRNO (blahopřejeme k neuvěřitelné hudební potenci této jihomoravské metropoli!!!), nicméně tento status jim v posledních dnech vzalo (kdo by to nečekal :-)) hlavní město PRAHA!!! Blahopřejeme oběma městům, jejichž pomyslný "souboj" skončil vítězstvím hlavního města v poměru 34:29. Nicméně uvidíme, jak se bude dařit těm nejlepším v soutěži a zda uvidíme jejich zástupce (a v jakém počtu) v základních a dalších kolech...

Potěšil nás rovněž fakt, že podle došlých přihlášek jde muzika v Evropě i v malých klubových poměrech hodně nahoru a opravdu poslech nahrávek a rozhodování o složení základních kol značně zamotává porotě hlavu. Pokud bychom vystavovali přihlášeným vysvědčení - mnoho z nich by odcházelo s "Prospěl s vyznamenáním"! a takových by z celkového počtu byla celá čtvrtina!!! Samozřejmě toto pozitivum přináší i negativa - porota to bude mít při skládání kol daleko náročnější a již nyní na tom pracuje. Předem se tak omlouváme všem, kdo se přihlásili, jsou i velmi dobří, že se k soutěžení nedostanou, protože základních kol je 24 po třech kapelách a prostě a jednoduše se tam všichni nevejdou. Budeme se snažit skládat kola ze stylově obdobných kapel a i proto může vypadnout někdo, koho bychom velmi rádi slyšeli, ale už na něj nezbyde místo. Díky za pochopení. 

Hodně zajímavý byl i rozptyl hudebních stylů, který se pohyboval od Hip-hopu, přes folk, až po nejtvrdší odnože metalu a samozřejmě docházelo (dle názoru přihlášených) k jejich různým mutacím. Mnohdy tomu tak skutečně bylo, nicméně některým kapelám by slušelo přiklonit se k jednomu stylu, než hledat speciální škatulku, ve které by nakonec byli na světě sami... :-) Ale teď už bez legrace... Pokusíme se během 24. kol uspokojit milovníky všech žánrů, které je schopna porota objektivně hodnotit až na některé výjimky, jakými jsou například studiové domácí nahrávky klávesových partů jednotlivců, které by opravdu v klubu asi před diváky neuspěly... Máte se tedy nač těšit!!!

Další pozitivní novinkou pro fanoušky (a to ještě budou přibývat mnohé další!!!) jistě bude, že na pódiích již neuvidí "jen" českou, slovenskou a polskou hudební scénu, ale i hudebníky z dalších (až exotických) zemí!!! Kteří skutečně vystoupí ještě přesně nevíme, ale už nyní můžeme potvrdit, že se letos přihlásila spousta hodně přespolních... Zhruba po deseti procentech přihlášek z celkového počtu přihlášených kapel logicky zaslali naši východní a severní sousedé (SK, PL). Nicméně se přihlásili i hudebníci, kteří mají v pasech jiné národnosti - například Portugalsko, Turecko, Francii, Rakousko, či Bulharsko, ale i Spojené státy, asijské země Korea, či Indonésie, a dokonce historicky poprvé zástupce afrického kontinentu až z Mali! Děkujeme za zájem, který opět soutěž posouvá o stupínek nahoru a my si toho moc vážíme. Pestrost národů bude navíc hlavně ku prospěchu muziky, protože se soutěžící hudebníci na pódiích utkají, ale především seznámí, s tvorbou zahraničních hudebníků a toto srovnání jim do budoucna může jedině pomoci!

Jak již bylo řečeno, v těchto dnech se již z přihlášených hudebníků skládá program základních kol (první dvě zveřejníme již brzy!!!) a my finišujeme s uzávěrkou partnerů soutěže. Do poslední chvíle se snažíme zajistit co nejvíce cen pro ty nejlepší z hudebníků a vám nezbývá, než sledovat dění na stránkách našich mediálních partnerů, webu soutěže, či jeho FB profilu. Vřele to doporučujeme, protože připravujeme i spoustu soutěží pro fanoušky a tak bude letos stále co číst a prožívat s Radegast Líhní, která slaví už patnácté narozeniny! Happy Birthday...

© 2024 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis