Až nyní bodovaly domácí kapely


uveřejneno: 27.10.2023 | autor: Slonina

Až předposlední šanci na postup do čtvrtfinále využily domácí kapely. Po patnácti soutěžních koncertech tak mají ve čtvrtfinále jisté trojí zastoupení. Poslední dvě želízka v ohni ještě mají.

Už prvních pět kol poznamenaly úrazy, nemoci a dokonce vracející se Covid a tak docházelo ke změnám účinkujících a paradoxně i k nekonání jednoho z koncertů. Přes obrovskou snahu se nám ze dne na den nepodařilo sehnat hned dva náhradníky a tak v jednom kole zůstala jen jeden kapela. :-) Nechtěli jsme ji hnát přes celou republiku do předem vyhraného boje a tak je první partou, která takto zřejmě v historii postoupila skupina Pjena z Nejdku. I tak samozřejmě blahopřejeme! Zraněným i nemocným muzikantům přejeme brzké uzdravení a věříme, že se třeba přihlásí příští rok. Bohužel termíny jsou neúprosné a posouvání kol není možné.

Přes tyto překážky nám letošní Líheň zdárně spěje k posledním základním kolům a pomalu se s kapelami domlouváme na termínech na čtvrtfinále. Jakmile budeme vědět více, zveřejníme kompletní kola. Zde se objeví jak české, tak slovenské i polské kapely a budou to i stylově pestré koncerty. Po posledním kole budou doplněny i o "domácí" partičky, kterým se zatím letos moc nedařilo. Teprve v pátých kolech to možná rádoby domácí prolomili, když v Ostravě uspěla domácí parta NEMINEM, v Havířově rovněž ostravský SekretZ a v Karviné Dobrý Pokus! z nedaleké Opavy. Ve čtvrtých kolech se oproti tomu radovaly z postupu „české“ party Dust You Turn Into z Prahy a Pjena z Nejdku. Doplnil je stonavský Bulač, který může být rovněž považován za letošní místní výjimku. Jsme zvědaví, kdo prozatímních 15 čtvrtfinalistů doplní a dozvíme se to už v následujícím týdnu!

PŘIJĎTE PODPOŘIT KAPELY!!!

V posledním šestém základním kole se o postup do čtvrtfinále „hudebně poperou“ ve čtvrtek 2. listopadu v ostravském klubu BarBar ostravští HEBLO se slovenskými Inými Slovami a žďárskou skupinou JAYKEY. Ve stejný den nastoupí do havířovské Stolárny pražské partičky DON BON a INACTION a chebská skupina 9.Planeta. O den později v karvinském HardCafe základní kola uzavřou party Holter (Vyškov/Ostrava), Kameník (Olomouc) a slovenský Černokvet.

© 2023 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, Vytváříme webové stránky bez starostí AGILIS media, redakční systém CMS Agilis