Soutěže pro fanoušky Wayfarer. Líhně


I fanoušci vyhrávají každý týden!!!

VYHRÁVAT NEMUSÍ JEN KAPELY!!! "Soutěže pro fans" jsou opět ZDE! SOUTĚŽTE!!!

Sledujte pravidelně tento prostor a FB profil soutěže a vyhrávejte, i když třeba neumíte hrát na žádný hudební nástroj. Letos jsme se (stejně jako v loňském roce) rozhodli podpořit soutěživost nejen mezi hudebníky, ale i mezi vámi - ctěnými fanoušky soutěže! Proto jsme do klubů vymysleli tipovací soutěž PRIMrock, během níž vyhráváte na každém koncertě pěkný dárek z produkce PRIM Steel. Stačí jen správně tipnout, kdo bude v daném kole hrát PRIM (zvítězí) a být vylosován po vyhlášení vítěze daného kola.

Nicméně na tomto místě pro vás máme i soutěže, které znáte už z loňska pod souhrným názvem:

„SOUTĚŽE PRO FANS“!!!

Každý pátek bude po dobu trvání soutěže na tomto místě zveřejněna jedna soutěžní otázka, která se bude vztahovat k našim partnerům, historii, současnosti, nebo zajímavostem soutěže „Wayfarer. Líheň“. Stačí na ni správně odpovědět (najít třeba odpověď na našem FB, webu, stránkách partnera apod.) do termínu uvedeného před otázkou (tradičně čtvrteční půlnoci dalšího týdne) na: email@vikingagency.cz a můžete vyhrát právě vy! Do hlavičky emailu je nutné uvést: WAYFARER. LÍHEŇ 2017 - FANS, do textu pak jméno a příjmení, kompletní adresu a samozřejmě správnou odpověď. Připraveny máme zajímavé ceny od našich partnerů – například vstupenky na festivaly, či kartony piva Radegast! Losování odpovědí bude probíhat vždy následující pátek dopoledne a výherce bude obratem emailem kontaktován ohledně předání ceny. Většinou bude předání řešeno zasláním na adresu výherce Českou poštou.

 

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI A VÝHERCI:

1. kolo - Další oděvní značkou, kterou najdete na e-shopu společnosti Wayfarer, je Yupoong!

Správná odpověď byla: "B" a vylosovaným výhercem se stává: Eva Szkanderová z Albrechtic

2. kolo – Název areálu CK Gargano – slovo Riccio – znamená v překladu do češtiny „Ježek“!

Správná odpověď byla: "A" a dvěma vylosovanými výherci dvou Dárkových poukazů na volný vstup do Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice se stávají: Bedřich Tvrdý a Roman Štosek (oba z Havířova).

3. kolo - Nová restaurace pod klubem Stolárna v Havířově, která byla zrekonstruována z původní pivnice, se jmenuje „U PŘÍBORŮ“.

Správná odpověď byla: "A" a výhercem dvou vstupenek na vystoupení KOMICI s.r.o., konané 14. března 2017 od 19.00 hod. v klubu Stolárna se stává: Ludmila Pětrošová z Ostravy.

4. kolo - Hostem oficiální otvíračky klubu Hard Cafe v Karviné byl Miloš „Dodo“ Doležal.

Správná odpověď byla tentokrát za: "B" a výhercem jednoho kartonu plechovkového piva Radegast Original (24 ks 0,5l) a kartonu kondomů Software for my hardware se stává: Barbora Klímková z Frýdku-Místku.

5. kolo – Do loňského ročníku soutěže Líheň se přihlásilo celkem 465 kapel.

Správná odpověď byla tentokrát za: "C" a výhercem Poukazu na půlroční předplatné elektronického vydání časopisu e-Muzikus je: Petr Hozák z Mimoně.

6. kolo - Slavná česká osobnost, která jako první vyslovila zlidovělé rčení „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem“ má iniciály TGM (Tomáš Garrigue Masaryk).

Správná odpověď je „A„ a dvě vstupenky na SORFest – čili Slezskoostravský rockfest konaný 3.6.2017 na Slezskoostravském hradě v Ostravě, vyhrává Daniel Řehák z Havířova.

7. kolo - V nabídce Metalshopu najdete spoustu oděvů, obuvi, či ozdob s logy svých oblíbených kapel a interpretů. Poměrně logicky tam ale nenajdete kapelu Boney M.

Správná odpověď je za „C„ a výhra (od společnosti Software for my hardware – 1ks růžového dámského intimního přítele Dream lower a 2 ktn pánských ochran) míří na Táborsko za Boženkou Zemanovou.

8. kolo - Jaká barva na hodinkách PRIM ROCK spojených s naší soutěží určitě není?

Správná odpověď byla tentokrát za „A“ a správně tipující vyhrává 24 plechovkových piv 0,5l Radegast Original a časopisy Muzikus. Cenu vyhrává Petra Brázdová z Lukova

9. a poslední kolo - Která kapela zvítězila v soutěži Líheň v její patnáctileté historii a nebyla v článku?

Správná odpověď byla tentokrát za „A“ a správně tipující vyhrává 24 plechovkových piv 0,5l Radegast Original. Poslední cenu letošního ročníku Soutěží pro fans získává Petr Černý z Aše! Blahopřejeme poslednímu výherci a držíme vám pěsti zase za rok!!!

 

AKTUÁLNÍ SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

POSLEDNÍ SOUTĚŽ PROBĚHLA A "SOUTĚŽE PRO FANS" PRO TENTO ROČNÍK SKONČILY 21.4.2017. VÝHERCI BUDOU KONTAKTOVÁNI, PŘÍPADNĚ JIM BUDOU CENY ZASLÁNY POŠTOU. BLAHOPŘEJEME!!!

  

NA TYTO SOUTĚŽNÍ OTÁZKY UŽ NEODPOVÍDEJTE - SOUTĚŽE SKONČILY A VÝHERCI BYLI ODMĚNĚNI!!!

OTÁZKA č. 1 - 17.2.2017 (příjem odpovědí do 23.2.2017 do 24.00 hod.):

V prvním kole soutěže hrajeme symbolicky o 1ktn (24 x 0,5l) plechovkového piva Radegast Original! Je to samozřejmě proto, že pivovar Radegast po dlouhá léta podporuje soutěž a dal jí dokonce přízvisko Radegast Líheň. Děkujeme pivovaru za dlouholetou podporu a vám doporučujeme například exkursi v pivovaru, návštěvu Návštěvnického centra, či alespoň webových stránek www.radegast.cz! Nicméně už nyní nám dochází k propojení s novým generálním partnerem – oděvním e-shopem Wayfarer, a tak otázka bude směřovat k této společnosti. Čtěte pozorně následující řádky, případně surfujte na internetu…   

Wayfarer je módní e-shop, který už od roku 2009 obléká muže i ženy, kteří si cení originálního stylu a hledají "něco" neotřelého. Jako každý začátek byl i ten náš skromný, ale po dostatečném nasbírání zkušeností v oblasti módy jsme se z pokojíčku přesunuli do stabilního sídla v Havířově a už nic nebránilo tomu rozšiřovat náš sortiment a zkvalitňovat služby, aby pro vás bylo nakupování co nejkomfortnější.

K tomu patří i potřeba zboží před zaplacením vyzkoušet. Přesně tuhle možnost nabízíme v našich výdejnách v Praze, Brně a Havířově. Mimo Českou republiku funguje e-shop i na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku a Maďarsku. V následujících letech plánujeme pokrýt prodej i v dalších evropských státech.

Podporujeme zábavu a radost ze života, a zároveň se svými kousky snažíme odlišit od standardních norem. Z naší nabídky si vyberou jak milovníci streetwearu, tak klasici, kteří vsázejí na eleganci a formálnost. V nabídce najdete oblečení, obuv a doplňky hned několika módních značek, jako například Ombre Clothing, Moodo, Lando nebo Weide. Nechybí ani vlastní autorská tvorba.

Kterou další oděvní značku najdete na e-shopu společnosti Wayfarer?

a. Metersbonwe

b. Yupoong - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

c.Septwolves

Přejeme Vám hodně štěstí při hledání správné odpovědi a věříme, že si při jednom u našeho nového generálního partnera něco pěkného na sebe objednáte!!! J A pokud jste opravdu soutěživí, pak sledujte i dění u našich mediálních partnerů (POLAR, FANTOM...), kde se bude během soutěže také vyhrávat ve velkém!

 

OTÁZKA č. 2 - 24.2.2017 (příjem odpovědí do 3.3.2017 do 24.00 hod.):

Již v loňském roce jsme pro soutěžící kapely zajistili jako jednu z cen takzvaný BANDBUILDING! Podle nás je totiž velmi důležitá atmosféra v kapele a ta se právě utužuje nejen na koncertech, na cestách a podobně, ale také v prostředí, které s hudbou není spjato. A tak jsme se rozhodli vyslat členy kapel za nějakými jinými zážitky, než jen ryze hudebními. A protože pojem teambuilding už je tak nějak profláklý a spíše spojen s firemními akcemi, vznikl náš originální BANDBUILDING! 

Prvním partnerem BANDBUILDINGU je i v tomto ročníku světově unikátní industriální areál Dolní oblast Vítkovice (www.dolnivitkovice.cz) v Ostravě. Pro jednu ze tří nejlepších kapel máme připraven pobyt v této ostravské lokalitě, která je proslulým místem konání řady gigantických akcí včetně Colours of Ostrava, ale také množstvím technických památek a zajímavostí. Jen pro informaci v roce 2015 například získaly zdejší Důl Hlubina a nástavba Vysoké pece č. 1 známá jako Bolt Tower tituly Stavba roku 2015!!! Nachází se zde ale i řada interaktivních zábavných center, např. Velký svět techniky, či jeho předchůdce Malý svět techniky U6.

Další cenu do této kategorie věnuje společnost Sportovní klub.cz, o níž bližší informace najdete na www.sportovni-klub.cz. Tato společnost se zaměřuje především na sportovní zájezdy (zimní i letní) a zážitkové kursy první pomoci. Jejich služeb využívají jak jednotlivci, tak i celé firmy, a mnohdy jde o velmi adrenalinové zážitky spojené s výukou záchrany lidských životů  a bezpečnosti. V předchozích letech si díky Sportovnímu klubu kapely užily například víkendové splavení řeky Vltavy apod.

Vítěz letošního ročníku stejně jako v předchozích letech zamíří za jedním z našich hlavních partnerů - do nádherné italské oblasti na poloostrově Gargano. Zde se v olivovém háji u městečka Mattinata nachází příjemný areál Villaggio Riccio, kde najdou zájemci hned několik možností ubytování, českou kuchyni, ale samozřejmě především nádherně čisté italské moře. Ke každému typu ubytování mají vždy hosté večeři zdarma, připraveny jsou ale i oblíbené animační programy a bohaté sportovní vyžití v areálu. Pokud ale máte raději, než polehávání na pláži, dovolenou plnou objevů, pak ani toto není žádný problém. Připraveny jsou pro vás výlety do Pompejí, na sopku Vesuv, či do starobylého Říma! Navíc si můžete dle libosti vybrat i způsob dopravy, ať už raději leteckou, autobusovou, či vlastní… To vše a mnohem více nabízí CK Gargano a bližší informace včetně volných termínů najdete na www.gargano.cz  

Druhá otázka „Soutěží pro fans“ se tentokrát bude vztahovat právě k CK Gargano. Co v překladu znamená název areálu Cestovní kanceláře Gargano?

a. Ježek - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

b. Krab

c. Chobotnice

Tentokrát vylosujeme hned dva výherce a každý z nich obdrží dva Dárkové poukazy na volný vstup do Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. A když už tam budete, zamiřte třeba i na Bolt Tower – opravdu vřele doporučujeme!!!

 

OTÁZKA č. 3 - 3.3.2017 (příjem odpovědí do 9.3.2017 do 24.00 hod.):

Třetí soutěžní otázka se bude vztahovat k místům, která soutěžící hudebníky určitě zajímají nejvíce – a sice ke klubům a festivalům, kde mohou prezentovat svá díla. S kým pořadatelé soutěže letos spolupracují a kde soutěž pořádají? Čtěte pozorně – v textu a odkazech následujícího článku nejenže najdete spoustu zajímavých informací, ale možná i správnou odpověď na soutěžní otázku… A je opravdu o co hrát i tentokrát!

Soutěž Líheň se za posledních patnáct let už pořádala v řadě klubů a na řadě míst… Začínala v Jazz clubu, pořádala se i v havířovském Stružníku (ten už dnes ani nestojí), zamířila do Bohumína, rozjížděla se v ostravských klubech Templ, Marley, či Barrák, až letos zakotvila letos ve staronové čtveřici rockových prostor. Nebo pětici?

Zrod soutěže je jednoznačně spjat s Jazz clubem v Havířově (www.jazzclub-havirov.com), kde se před mnoha lety potkali současní pořadatelé a na popud hudebníků, kteří neměli v Havířově kde hrát, vznikl nejdříve hudební festival a poté i samotná soutěž. Tenkrát nikdo ani netušil, že bude v roce 2017 slavit už šestnácté narozeniny a přihlásí se do něj 948 hudebních skupin! Nikdo ani netušil, že se soutěž rozprostře do více klubů, že se budou konat čtyři koncerty týdně, a hlásit se nebudou jen regionální kapely, ale i ty zahraniční. A tak se soutěž rozšířila do nejvýchodnějšího klubu České republiky – Barrocko (www.barrocko.cz), který navíc v letošním roce změnil adresu a přestěhoval se v rámci města na ulici Konská. Region se rozšířil i za hranice kraje, kde soutěž už roky reprezentuje krásný Bounty Rock Café v Olomouci (www.bountyrockcafe.cz). Novinkou roku 2017 se pak stal nový klub U krokodýlího ocasu (https://www.facebook.com/U-Krokodýlího-ocasu-867413676634140). Ten svým undergroundovým vzezřením i velikostí dokonale zaplnil volnou čtvrtou pozici spolupořádajících klubů. Všem samozřejmě děkujeme za spolupráci! Ale jak jsme již psali, spolupracuje tedy se čtyřmi, či pěti kluby??? Samozřejmě s pěti – ten pátý nám hostí již potřetí v řadě Velké finále v sobotu 22. dubna a uvidíme zde nejen Kamila Střihavku – Patrona soutěže, ale také jeho skvělou kapelu Leaders a zejména čtyři finalisty! Stolárna v Havířově (www.stolarnaclub.cz) pořádá nejen řadu zajímavých koncertů, ale také vystoupení různých žánrů. A o lístky na jednu takovou akci bude tentokrát i hrát! Ale to předbíháme…

Stejně, jako jsou kapely a jistě i fanoušci zvědavi na kluby, kde se letos hraje, jsou jistě i zvědavi na fakt, kde ty nejlepší budou moci v budoucnu vidět!!! Když opomineme akce, které pořádá Viking agency z Havířova a které jsou uzavřeného charakteru (firemní akce, večírky apod.), je dohodnuto vystoupení na festivalech, kam se ti nejlepší vypraví. V této chvíli se ladí i vystoupení na tradiční největší české přehlídce metalové scény - Masters of Rock ve Vizovicích (http://www.mastersofrock.cz/), kam loni zamířila vítězná parta soutěže - Blant z Polska - a vystoupila zde po boku takových jmen, jakými byli např. Korpiklaani, Testament, Slayer, Apocalyptica, Avantasia, či Tarja. Skupina Blant rovněž vystoupila na největší pivní akci v regionu - Radegast den v Nošovicích – a i tady s pořadateli ladíme detaily. Potvrzeným vystoupením je účinkování na Festivalu v ulicích (http://festivalvulicich.cz/) v Ostravě v rámci výherců velkých hudebních soutěží pod názvem Jump into Colours. Vítěz této soutěže pak nastoupí přímo na slovutných Colours of Ostrava (https://www.colours.cz/)! Finalisty Wayfarer. Líhně 2017 ale uvidíte i na dalších akcích! Těšit se na jednoho z nich můžete i na festivalu Slezskoostravský Rockfest (http://sorfest.wix.com/sorfest), kde nastoupí po boku takových hvězd, jakými bezesporu jsou ALICE s Danem Bártou, či Cocotte minute. Méně tradiční akcí, kde se vybraný finalista představí je pak originální 3ART FESTIVAL (http://www.3artfestival.cz/), který spojuje muziku s jinými formami umění. Vizuální stránka festivalu pak je jejím výrazným poznávacím bodem… Nyní už ale dost řečí - je čas soutěžit!

3. soutěžní otázka zní: Jak se jmenuje nová restaurace pod klubem Stolárna v Havířově, která byla zrekonstruována z původní pivnice?

a. U VIDLIČEK

b. U VÝČEPU

c. U PŘÍBORŮ - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

Tentokrát vylosujeme výherce dvou vstupenek na akci konanou v klubu Stolárna v Havířově. Konkrétně na vystoupení KOMICI s.r.o., konané 14. března 2017 od 19.00 hod., v němž uvidíte oblíbené stand-up komiky Lukáše Pavláska, Miloše Knora a Jakuba Žáčka.

 

OTÁZKA č. 4 - 10.3.2017 (příjem odpovědí do 16.3.2017 do 24.00 hod.):

Je tady již čtvrté soutěžní kolo SOUTĚŽE PRO FANS a my přinášíme další informace o těch, kteří s námi spolupracují. Bude to poměrně pestrý výběr a vše bude tentokrát směřovat k tomu, co muzikanti ke svému životu prostě nutně potřebují…

Například bez kvalitní nahrávky se těžko dostává hudební skupina do podvědomí fanoušků, nemá se jak nabídnout festivalům a klubům, kde by ráda vystoupila a vůbec - kapela bez nahrávky jako by nebyla… Kvalitní demosnímek, nebo rovnou celou „desku“, je tak třeba natočit v kvalitním studiu! My spolupracujeme hned s trojicí takových, které poskytují své služby muzikantům na Moravě již pěknou řádku let. Jedním z trojice studií, které letos poskytují cenu pro nejlepší kapely je Ageum v Lipníku nad Bečvou - www.ageum.cz. To vzniklo na základě společnosti zabývající se úplně jinou branží, v jejímž čele však stojí letití hudebníci, kteří se snaží (jak sami říkají) „vytvářet podmínky a příležitosti, aby se lidi všech věkových kategorií měli možnost a chuť setkávat, aktivně pobavit, uvolnit napětí a stres atd.“ Jejich studio je pak toho živým důkazem. Dalším z trojice je pak GM recording studio - www.gmstudio.cz. Také toto studio už má pěkných pár let zkušeností (je staré jako sama Líheň!) a od roku 2005 našlo své sídlo v centru Jablunkova na samém východě České republiky. I tady fungují aktivní muzikanti a tak není s ničím problém, ani s aparáty, či hudebními nástroji. Trojici nahrávacích studií nově doplňuje Studio Hard cafe z Karviné - http://hardcafe.cz/studio.html. To se nachází přímo v prostorách luxusního stejnojmenného klubu, který je častým místem vystoupení předních českých i slovenských kapel. Studio nabízí nejen možnost záznamu demo nahrávek amatérských formací všech hudebních žánrů, ale i náročnějších projektů, předprodukce, možnost tvorby jinglů, dabingu, reklam i mluveného slova a součástí objektu jsou i zkušebny pro amatérské kapely a jde prostě o místo, které přesně naplňuje naši představu o podpoře nadšených muzikantů…

Dalším takovým místem je pak „Hudební svět - místo, kde se muzikanti cítí jako doma," jak zní motto Hudebního světa z Ostravy. Nám nezbývá, než se s tímto jejich sloganem bez problémů ztotožnit. I my totiž nakupujeme na http://hudebnisvet.cz/, nebo v jejich kamenné prodejně na Havlíčkově nábřeží v Ostravě, kde najdete nejen hudební nástroje, noty, ozvučovací a osvětlovací techniku, ale i potahové materiály a další příslušenství pro muzikanty a hudební nadšence. Hudební svět podporuje soutěž Líheň již několik let a to se stejným zápalem, s jakým propaguje kytary značky Sigma guitars mezi hudebníky. A toto propojení naší soutěže a této značky je téměř symbolické – vždyť firemním hráčem Sigma guitars je stříbrný medailista z předloňského ročníku - Ptakustik! Více o značce na www.sigmaguitars.cz, či https://www.facebook.com/hudebnisvet/.

Tímto je jasné, co potřebují hudebníci k životu a cestě za slávou a bohatstvím – hudební nástroje, nahrávku a samozřejmě pak vlastní invenci a zručnost… J Nicméně když už se slavnými stanou, nastávají další problémy, které řeší… Jak nehřešit? A když hřešit, tak jak bezpečně??? Od toho je tady další partner soutěže - společnost Software For my hardware (www.software-condom.cz). Její hlavní náplní je výroba a distribuce skvělých kvalitních kondomů pro pány. Kondomy Software zaručují kvalitu bez kompromisů a během výroby procházejí několikastupňovým testováním. Jen pro zajímavost (protože, kdo z nás jej nikdy nepoužil, že?) - víte jakými testy musí projít, abychom jej mohli použít? Začíná se striktní kontrolou vstupních surovin, dále každá výrobní šarže prochází vodním a vzduchovým testem. Mezinárodní norma na vzduchovou zkoušku je přitom 18 litrů, takže opravdu máte jistotu, že jen s kondomy Software bude váš sex bezpečný! :-) A jak jste na tom vy??? 

4. soutěžní otázka: Kdo byl hostem oficiální otvíračky klubu Hard Cafe v Karviné?

a. Kamil Střihavka

b. Miloš „Dodo“ Doležal - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

c. Láďa Křížek

Tentokrát budeme hrát hned o dvě ceny a obě si odnese jeden jediný vylosovaný výherce! Karton plechovkového piva Radegast Original (24 ks 0,5l) a karton kondomů Software for my hardware! Znáte správnou odpověď? Pokud jste na otvíračce nebyli - pátrejte!!!

 

OTÁZKA č. 5 - 17.3.2017 (příjem odpovědí do 23.3.2017 do 24.00 hod.):

Tentokrát se budeme v soutěži věnovat poněkud jiným tématům, než na která jste zvyklí. Také cena pro výherce bude velmi odlišná, nicméně mohla by vám přinést řadu zajímavých informací. Možná budete muset trochu pátrat! Tentokrát bude řeč o našich mediálních partnerech.

Rozhodně si zaslouží poděkovat všichni partneři soutěže, protože bez nich, by se nic podobného nekonalo a určitě bychom stovky z vás ochudili o tradiční večerní zábavu v moravských klubech. Mnoho z nich se zase podělilo o velmi atraktivní ceny do soutěží, kterých se účastníte, či cen pro nejlepší kapely, o které se v těchto týdnech hraje. Nicméně speciální sekci, bez které podobné aktivity absolutně nejsou možné, tvoří mediální partneři. Jsou to právě ti, díky kterým jste se o soutěži dozvěděli a na jejichž stránkách, či v jejichž vysílání, se snažíme soutěž propagovat. Je jich celá řada, od celostátních, přes regionální, až po lokální v místech konání soutěžních kol. Ale všichni mají svůj díl na tom, že se o soutěži všeobecně ví a vy víte, kam a kdy zamířit. Děkujeme jim za to!!!

V dnešním přetechnizovaném světě jim svou rychlostí odezvy mezi mladšími ročníky fanoušků určitě vévodí internetové servery se specializací na regiony, či hudbu a kulturu obecně (děkujeme portálům: ostravan.cz; ov-kluby.net; ostravskenoviny.eu; muzikus.cz; music-zone.eu; probownia.pl; fan-tom.cz). Nicméně mnoho z nás sleduje i jiné informační toky a rádo se podívá například na regionální zpravodajství, či zajímavé informace na TV Polar, či poslouchá čerstvé novinky na vlnách Hitrádia Orion, kde má vše navíc podložené pohodovou muzikou. Ale jsme i tací, kteří hledáme propojení více kanálů najednou pod jednou hlavičkou a tak velmi rádi na internetu hledáme stránky Deníku, nebo listujeme v jeho papírové podobě na cestě do práce, či na koncerty.

Speciální díky letos patří hudebnímu portálu bandzone.cz, se kterým jsme si padli do oka a také díky němu se o nás dozvědělo několik tisíc uživatelů a muzikantů, z nichž se nakonec 948 do soutěže přihlásilo. Je to neuvěřitelné číslo a Bandzone.cz na tom mají svůj nemalý podíl. A nyní vzhůru k soutěžní otázce!!!

5. soutěžní otázka: Kolik hudebních skupin se přihlásilo do loňského ročníku soutěže Líheň?

a. 948

b. 545

c. 465 - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

Za správnou odpověď tentokrát nabízíme obrovské množství informací z prostředí muziky – Poukaz na půlroční předplatné elektronického vydání časopisu e-Muzikus! Hodně štěstí při hledání správné odpovědi!!!


OTÁZKA č. 6 - 24.3.2017 (příjem odpovědí do 30.3.2017 do 24.00 hod.):

A je tu Globalizace! Ano, dosáhla i na nás… I my jsme v současné době komunikace s kapelami nuceni využívat stále více cizích jazyků a stále více si uvědomujeme staré české rčení: „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem“. Přinášíme vám další soutěžní otázku a další informace o našich partnerech…

Pro mnohé z nás jsou cizí jazyky problémem, letos už například komunikujeme polsky jako na drátkách, nicméně musíme si přiznat, že mnoho kapel na nás psalo jazyky, které jsou pro nás "španělskou" vesnicí... Aby jste na tom nebyli obdobně, pak přijměte pozvání našeho dalšího partnera a zdokonalte se ve světových jazycích. Tím partnerem je Lovely language school (www.lovelyenglish.cz), jejíž kurzy osobně navštěvujeme. Text, který dokládá činnost této jazykovky, můžeme osobně potvrdit a schválit: "Jako jazyková škola se snažíme být v mnoha věcech tzv. ,jiní’. Ať již jsou to ochotní lektoři, výuka v malých skupinách, důraz kladený na konverzaci nebo členství v Asociaci cambridgeských škol v ČR. Počátkem roku 2014 jsme se stali partnery Asociace cambridgeských škol v ČR. Snažíme se dělat maximum pro to, aby jste se efektivně naučili cizí jazyk v příjemném prostředí. Z tohoto důvodu klademe důraz na konverzaci. Věříme, že kvalitní vzdělání člověka posunuje vpřed, zlepšuje jeho život a umožňuje mu uskutečnit jeho sny." Tolik tvrdí jazykovka sama o sobě a naše zkušenosti to jen dokládají. S touto jazykovkou a jejími lektory se totiž nepotkáte jen ve vytopených učebnách, ale klidně v rámci výuky zajdete na hory, na kolo, nebo třeba na pivo... A tam se opravdu naučí mluvit každý!!!

Našimi dalšími partnery, které vám rádi představujeme a jimž také děkujeme za spolupráci, jsou pak ti, kteří se starají o naši veřejnou viditelnost. Plakáty, které vidíte s logem soutěže, a rovněž soutěžní karty soutěže PRIMrock nám vytiskla společnost AMOS repro z Ostravy (www.amosrepro.cz) a bannery, na které narazíte ve všech klubech (logo za kapelami) a loga generálního partnera společnosti Wayfarer zase pro změnu společnost VIDA Print, o které informace najdete na www.vidaprint.cz . Všem výše zmíněným velmi děkujeme za podporu a spolupráci a pojďme soutěžit!!!

6. soutěžní otázka: Jaké iniciály má slavná česká osobnost, která jako první vyslovila zlidovělé rčení užité na začátku tohoto článku?

a. TGM - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

b. JAK

c. KHB

Odhalíte, kdo se za iniciálami skrývá? Najdete správnou odpověď? Tentokrát ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který obdrží hned dvě vstupenky na SORFest – čili Slezskoostravský rockfest konaný 3.6.2017 na Slezskoostravském hradě v Ostravě! Výherce spolu s přítelem či přítelkyní tak uvidí takové hvězdy, jakými jsou Alice a Danem Bártou, Root, Doga, Cocotte Minute a další!!! Hodně štěstí při hledání správné odpovědí!

 

OTÁZKA č. 7 - 31.3.2017 (příjem odpovědí do 6.4.2017 do 24.00 hod.):

Sedmá soutěžní otázka je určena především pro ty z vás, kdo se rádi a dobře oblékají – což předpokládáme, je většina z nás. Každý máme jiný styl, každý preferujeme něco jiného, ale všichni prostě chceme vypadat dobře! Tomu by mohli napomoci naši partneři, kteří pro vás mají připravené skvělé kolekce oděvů a případně vám i něco vyrobí přímo na přání…

Většina kapel touží po tom, jednou mít vlastní merchandising (oblečení s vlastním logem apod.), který by mohly rozdávat a prodávat na festivalech a časem v nich potkávat své věrné fanoušky. Většinou je to však velmi finančně náročná záležitost a tak v případě „amatérských“ kapel zůstává většinou jen u té touhy… Vše může napravit jeden z našich dlouholetých partnerů – společnost Crystal productions www.crystalprod.cz – zabývající se výrobou veškerých reklamních předmětů, ale také výrobou merchandise pro hudební kapely a festivaly. Z vlastní zkušenosti víme, že jsou schopni zařídit téměř cokoliv od potisku a výšivek na textil, přes výrobu CD a bannerů, až po menší reklamní předměty. Jejich hlavní předností je fakt, že se věnují každé zakázce individuálně a stejně práci pro klienta s objednávkou 1000 kusů, jako fanouškovi, který si nechá vyrobit třeba jen dvě trička…

Pokud žijete tvrdou hudbou, pak si jistě vyberete z produktů našeho dalšího partnera, kterým je společnost METALSHOP – www.metalshop.cz! „Od chvíle, co nás naučili pořádně chodit, vyrážíme za hudbou na akce, koncerty a festivaly. Už přes 14 let prodáváme oblečení hudebních kapel. Vás, které oblékáme, jsou již tisíce - metalisté, rockeři, pankáči a další, tvrdá hudba se stala i Vaším životním stylem,“ říkají o sobě sami borci z Metalshopu. A my můžeme dodat jediné – na jejich stránkách najdete opravdu vše, co může pravý rocker chtít – od placek, batohů, náramků, rohoží a koberců, dek, ložního povlečení, přes vlajky, klíčenky, knihy, až po skateboardy a mnoho dalšího… To vše samozřejmě s atraktivním potiskem, ať už vaší oblíbené kapely, či filmu… „Denně vybíráme ty nejzajímavější kousky do našich regálů a hlavně vašich šatníků, některé značky jsme objevili pro Československo jako první. Snažíme se nejenom prodávat, ale také definovat hranice metalových trendů.“

Stále jste si ještě nevybrali to pravé na sebe? Asi holdujete jinému stylu a chcete vypadat opravdu dobře nejen na festivalu, ale třeba i v běžném životě. Marně v obchodních centrech hledáte originální kousky oděvů? My už ne! Za luxusní ceny si vybíráme originální trendy oblečení a doplňky na stránkách našeho letošního generálního partnera www.wayfarer.cz!!! „Wayfarer je internetový obchod s módou a doplňky pro všechny, které stejně jako nás baví osobitost a nakupování. Většina produktů má na českém trhu punc exkluzivity a je plná aktuálních trendů a optimismu.  Móda totiž není jen o posledních výstřelcích, ale i o pocitech.  A věřte, že v té od Wayfarer budete zářit jen těmi nejlepšími,“ tvrdí náš partner a nám nezbývá, než to potvrdit!

A nyní k soutěžní otázce, která bude směřovat k jednomu z našich „oděvních“ partnerů… 

7. soutěžní otázka: V nabídce Metalshopu najdete spoustu oděvů, obuvi, či ozdob s logy svých oblíbených kapel a interpretů. Koho tam ale (poměrně logicky) nenajdete?

a. Bob Marley

b. Bon Jovi

c. Boney M - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

Výherce tentokrát neoblékneme, naopak výhra se bude hodit tomu, kdo raději provozuje jisté aktivity zcela nahý… Výherce od nás obdrží hned dva dárky - jeden pro muže a druhý pro ženu. Je tedy logické, že to bude od společnosti Software for my hardware! Asi jste pochopili, že narážíme na choulostivé vztahy mezi mužem a ženou – výhra v tomto kole je složena z jednoho kusu růžového dámského intimního přítele Dream lower a 2 kartony pánských ochran Software for my hardware!

 

OTÁZKA č. 8 - 7.4.2017 (příjem odpovědí do 13.4.2017 do 24.00 hod.):

Opět jsme pro vás připravili cenu, kterou věnoval generální partner soutěže – pivovar Radegast! Hrát tedy budeme opět o jeden karton (tedy 24 ks 0,5l) plechovkového piva Radegast Original! Jste rádi? Máte na něj chuť? Tak čtěte níže info o našich hlavních partnerech a hledejte v řádcích, či nápovědách, správnou odpověď! A aby vám to pivo lépe chutnalo, přidáme k tomu jako cenu pár časopisů Muzikus!

Tradičním hlavním partnerem letošního ročníku je město Havířov, které vzniklo roku 1955 jako místo pro ubytování horníků, odkud také pramení jeho název. Dnes je význam tohoto města, po zániku těžby uhlí, trochu jiný. Stalo se z něj pro téměř 80 tisíc obyvatel příjemné místo k životu, odkud mnozí vyrážejí za prací do okolních měst, ale v blízkosti svých domovů mají vše, co potřebují a ještě mnohem více – dvě přehrady, lesy, beskydské hory… V Havířově se také nachází Jazz club, kde se poprvé objevila myšlenka soutěže a dodnes zde probíhají soutěžní kola, či klub Stolárna, kde se bude konat 22.4.2017 Velké finále soutěže za účasti čtyř finalistů a Kamila Střihavky s kapelou Leaders! Více o tomto městě najdete na www.havirov-city.cz a my ještě jednou děkujeme za dlouholetou podporu! Žijeme tady a cítíme se opravdu dobře!

V dnešním soutěžním dílu se rozhodně musíme ohlédnout i za dalšími významnými partnery soutěže, kterým patří náš dík! Jedním z nich, který Wayfarer. Líheň významně obohatil, je další tradiční česká značka mezi partnery - PRIM! Tato značka přinesla letos novou soutěž do klubů PRIMrock, ale také ceny pro ty nejlepší v soutěži – obdrží je na Velké finále. Jsme rádi, že se opíráme o značku s tradicí, která sahá až do roku 1954, kdy byl v České republice vyroben první prototyp náramkových hodinek. Od té doby si Primky svou kvalitou a dostupností vydobyly hrdé místo v srdci mnoha zákazníků a nejinak je tomu i dnes. Díky spolupráci s předními českými designéry jsou v posledních letech vyráběny moderní a dostupné hodinky, které se s úspěchem prodávají po celé Evropě. Pod značkou PRIM si můžete v současné době pořídit přes 400 modelů hodinek v kvalitě Czech made! Seznámit se s nimi můžete na www.prim-hodinky.cz.

Dalším hlavním partnerem soutěže je tradičně CK Gargano, které vás zve na poloostrov stejného jména - do městečka Mattinata, kde se nachází příjemný areál Villaggio Riccio. Najdete zde několik možností ubytování, českou kuchyni, ale samozřejmě především nádherně čisté italské moře. Ke každému typu ubytování mají vždy hosté večeři zdarma, připraveny jsou ale i oblíbené animační programy a bohaté sportovní vyžití v areálu. Více najdete na www.gargano.cz  

Na závěr jsme si nechali toho nejchutnějšího z našich hlavních partnerů – pivovar Radegast. Popisovat nezaměnitelnou chuť a říz správně hořkého piva Radegast je možná zbytečné – nicméně máme pro vás informaci, jak jej okusit trochu jinak. Chcete oslavit narozeniny, svátek, vítězství tvého týmu, nebo si jen s kamarády užít večer trochu jinak? Vydejte se společně do pivovaru Radegast, kde pro vás připravili nový zážitkový program „Radegastova škola čepování piva“. Čekají vás tři hodiny nabité zábavou a správně hořkým pivem Radegast. Zážitkový program Radegastova škola čepování piva nabízí to nejlepší z prohlídky našeho pivovaru a dvouhodinové posezení v pivovarském klubu, které vám zpříjemní vynikající pivo a škola čepování pod vedením pivovarského odborníka. Dozvíte se, jak se pivo Radegast vaří, jak se o něj má správně pečovat, aby výborně chutnalo, a naučíte se ho sami správně načepovat. Pokud chcete vašim blízkým věnovat originální zážitek, na který budou rádi vzpomínat, můžete jim věnovat dárkový poukaz na Radegastovu školu čepování, který je k zakoupení v eshopu nebo v Dárkové prodejně v pivovaru – www.radegast.cz

A nyní již k soutěži!

8. soutěžní otázka: Jak již bylo řečeno – značka PRIM se stala jedním z významných partnerů soutěže. V tomto roce dokonce sladila sérii hodinek PRIM s názvem soutěže, kterou podporuje v klubech. Hodinky i soutěž dostaly jméno PRIMrock a obojí sklízí pozitivní ohlas. Stačí, když se podíváte na stránky jejich výrobce a určitě si je i vy objednáte – navíc se slevou! A jak zní soutěžní otázka? Jaká barva na hodinkách PRIM ROCK určitě není?

a. zelená - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

b. hnědá

c. červená

Správně tipující vyhrává slíbený dárek hlavního partnera soutěže – pivovaru Radegast – 24 plechovkových piv 0,5l Radegast Original a časopisy Muzikus.


OTÁZKA č. 9 - 14.4.2017 (příjem odpovědí do 20.4.2017 do 24.00 hod.):

Máte poslední možnost ještě letos vyhrát v Soutěžích pro fans, které jsme připravili pro ty z vás, kteří nemuzicírují, ale sledují Wayfarer. Líheň 2016 a naši soutěž třeba i dlouhodobě. Otázka bude tentokrát směřovat právě k historii soutěže a správnou odpověď najdete částečně zakódovanou přímo v textu, určitě ale budete muset trochu hledat na našich stránkách, či v paměti…

První ročník soutěže proběhl v roce 2002, kdy jsme zjistili, že se nám na festival Inkubátor hlásí více kapel, než jsme schopni umístit na pódium a tak jsme hledali klíč, jak vybrat ty nejlepší. A tak započala anabáze s názvem Líheň, která má za cíl pomáhat s vylíhnutím nových kapel. Za dobu pořádání soutěže (včetně letošního ročníku) se nám přihlásilo na čtyři tisíce hudebních skupin a jednotlivců a uspořádáno bylo na dvě stě koncertů v různých klubech a místech. Zavírali jsme legendární havířovský Stružník, byli u zavíračk klubu Templ na Stodolní, pomáhali s rozjezdem programů v Dolní oblasti Vítkovice v klubu U6, zavítali do různých měst a hlavně si poslechli tuny muziky. Některé kapely, které v soutěži uspěly, hrají dodnes, jiné (samozřejmě) již za ta léta svou činnost ukončily či se přetransformovaly do jiných. V počátcích soutěže jsme byli regionální a tak nám logicky vyhrávaly kapely z Ostravska a blízkého okolí (Windy, 4 dohody a Weget z Ostravy, Šumy Brumy a The Bone Collector z Havířova). Později s rozšířením zájmu k nám začaly zajíždět i kapely z větší dálky a začaly vyhrávat i kapely z jihu Moravy (Woodoojam a Crash Road z Brna, Venefica z Olomouce, či VSPH z Hulína) a postupně i kapely z ještě větších dálek (Enter z Hradce Králové). S rozšířením do zahraničí se začalo čím dál více dařit i cizojazyčně mluvícím kapelám (dokonce korejsky, francouzsky, či turecky) a jednu z přihlášených kapel jsme zaznamenali až z afrického státu Mali! Nikdo z nich ale v soutěži nezvítězil a tak zatím máme stále „jen“ tři vítězné zahraniční kapely – všechny z Polska (Behavior, Eleanor Gray a Blant). Mezi tuto trojici se ještě podařilo vměstnat frýdecko-místeckou úderku Slepí křováci, kteří jako jediní Češi narušili polskou vítěznou sérii. Už v sobotu 22. dubna v noci budeme znát šestnáctého vítěze a uvidíme, jak to dopadne. Četli jste pozorně? Pak jistě víte, že jste napočítali jen 14 vítězů a máme za sebou 15 ročníků…!!! Jak to??? Z textu jsme totiž záměrně vynechali jednu z kapel, která rovněž nosí titul vítěze soutěže Líheň!  

9. soutěžní otázka tedy zní: Která kapela zvítězila v soutěži Líheň v její patnáctileté historii a není v článku?

a. The Pant z Břidličné - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

b. Off Axis z Frenštátu pod Radhoštěm

c. Fall a Prey z Brna

Správně tipující vyhrává poslední balík od pivovaru Radegast – 24 plechovkových piv 0,5l Radegast Original! Hledejte a správnou odpověď jistě najdete!


© 2017 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis