Základní část vrcholí tento pátek!


uveřejneno: 24.06.2020 | autor: Slonina

Už tento týden vyvrcholí posledními dvěma koly základní část Líhně. Po 18ti koncertních soutěžních kolech budeme znát všech 18 čtvrtfinalistů, v červenci bude volno a v srpnu půjde do tuhého!

Po šestých základních kolech doplnily dosavadní čtvrtfinalisty dvě kapely – z karvinského Hard Cafe poslala do dalších bojů odborná porota skupinu Luna z Olomouce, z havířovského Clubu Centrum zase postoupili ostravští Coincidence. A jak to v Havířově vypadalo popisuje Marcel Gajdáček - jeden z dlouholetých porotců:

"Všechny kapely havířovského kola byly z regionu a v podstatě z Ostravy. První kapela si říká The Renegades a je to sympatická parta o třech členech hrající parádní alternativní rock, velmi pečlivě zahraný a s patřičným citem zazpívaný. Rozhodně navodila v klubu tu správnou atmosféru. Druhou kapelou večera byla havířovsko-ostravská Kostrakola, která jen ve dvou členech dokázala pomocí perfektně vyumělkovaných samplů, nabudit atmosféru většího hudebního tělesa. Rysy této muziky byly místy solidně dramaticky temné a návštěvníci klubu Centrum i porota si je patřičně užívali. Do třetice na podium vyběhla ostravská hardrocková partička Coincidence, která už má s Líhní zkušenost z minulých let. K rockenrollu vždy patřila dravost a nespoutanost a tihle kluci nám jí naservírovali vrchovatě. Tato parta s věkem zraje a porota, překvapena sehraností a drivem celého seskupení i parádních kytarových sól, dala Coincidence největší počet hlasů a poslala ji do čtvrtfinále.“

Tento pátek od sedmé večerní se tedy můžeme těšit na dva další koncerty zdarma v klubech. V havířovském Clubu Centrum se o postup od sedmé večerní pokusí kapely:

  1. MadRain (Odry,CZ)
  2. BIKKINYSHOP (Beroun,CZ)
  3. Raw Wave (Praha,CZ)

V karvinském Hard Cafe na pódium nastoupí:

  1. Rosa Nocturna (Brno,CZ)
  2. Rousing Numbers (Hulín,CZ)
  3. RIGHTNOW (Strakonice,CZ)

Koncerty začínají tradičně v sedm večer a doufáme, že přijdete ve velkém počtu - bude to totiž až do srpna naposledy! Kapely mají totiž v červenci volno - budou odpočívat a pilovat na čtvrtfinále, které se opět rozběhne 7. srpna! Vstupné je stále zdarma - tak koukejte podpořit muzikanty, kteří se po dlouhé době opět vrací na pódia. Těšíme se na vás s nimi i my - pořádající Vikingové!

A pokud chcete soutěžit také - na FB jsme právě vyhlásili poslední "Soutěž pro FANS" k základní části soutěže!!!

© 2022 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis