Začali jsme! A bylo to super!!!


uveřejneno: 08.03.2019 | autor: Slonina

Spoustu poprvé měl start osmnáctého ročníku Líhně! Máme to úspěšně za sebou a jsme moc rádi, že většina těch poprvé byla pozitivních! Doufám, že jste byli v klubech, nebo budete hned příští týden!!!

Jaká poprvé to tedy byla???

Poprvé jsme soutěž pořádali v Polsku – v klubu Boss Garage Pub, který nám ke spolupráci doporučili naši dlouholetí spolupořádající kolegové z polského hudebního portálu Próbownia.online. A musíme přiznat, že po návštěvě prvního kola, jsme za toto rozhodnutí hodně vděční. Skvělá atmosféra, skvělá organizace a pohoda se nesla celým koncertem a myslím, že si to užili jak hudebníci, tak návštěvníci. Věříme, že se popularita soutěže Líheň v Polsku a v Krakowě rozroste a klub bude brzy každý čtvrtek praskat ve švech!!! Díky Dariuszowi (majiteli klubu) za super práci - bude to tady skvělá pohoda!!!

Poprvé jsme moderovali Líheň v polském jazyce!!! Když už jsme byli v tom Polsku, tak jsme si to zkusili a asi to šlo, protože nám rozuměli soutěžící i fanoušci. V polštině jsme vyhlásili i výsledky, aby hosté v klubu věděli, jak vše skončilo, nicméně kvůli účasti jedné české kapely jsme nakonec kombinovali oba jazyky. Verdikt osmičlenné česko-polské poroty byl velmi vyrovnaný, když o postupu do dalších bojů rozhodl jeden jediný bod ve prospěch polské skupiny EIER z města Sosnowiec (vystoupila jako první kapela v Líhni v Polsku!!!). Ostudu ale rozhodně neudělal jediný český zástupce v tomto kole – ostravská parta Coincidence, které porotci prorokují hvězdnou budoucnost!!!

V dalších klubech se z postupu radovaly skupiny Víčko z Brna a Hard Balls z Nového Jičína. A i v dalších klubech jsme zaznamenali "poprvé". Bohužel hned i první kolo, kam poprvé letos dorazili jen dva soutěžící. V havířovské Stolárně totiž odehrály ze zdravotních důvodů jen dvě kapely. Vítězné Víčko to ale rozhodně nemělo snadné a o postup se muselo s druhým soupeřem pořádně poprat! Totální shodu výsledků poroty totiž nakonec musela "poprvé" řešit týmová porada poroty...

To příjemnější „poprvé“ měli v karvinském Hard Cafe. Takové zahájení ročníku Líhně tady totiž (podle Pitrise) ještě neměli! Hned u první kapely Hard Balls nám všem v porotě spadla čelist a měli jsme téměř jasno o vítězi. "Osobně vidíme hned první kapelu tohoto ročníku jako favorita na vítězství! Všechny kapely byly skvělé, ale vítěz byl jasný,“ zní jeho komentář.

Líheň tedy odstartovala a od této chvíle můžete zamířit každý týden zdarma do zmíněných klubů vždy na tři soutěžní kapely a podpořit je!!! Další informace k soutěži Líheň 2019 a programu jednotlivých kol najdete tradičně na www.lihen.cz a FB profilu soutěže.

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis