Vítězí a hlavní ceny berou Dazed and Confused ze Vsetína!


uveřejneno: 13.12.2021 | autor: Bartusek

V sobotu jsme dotáhli do Velkého finále dvacátý ročník Líhně! Ve Stolárně v Havířově vystoupilo pět finalistů, rozdaly se ceny za desetitisíce a vystoupil i host Pavel Hanus! Všem kdo jste byli - dík!

Poslední dva roky byly opravdu náročné a jsme moc rádi, že jsme se před jubileem nezasekli a soutěž dotáhli až do cíle. V klubu byla skvělá atmosféra, které chybělo snad jen trochu početnější publikum, ale co už naděláme  taková je doba. Přesto kapely zahrály skvěle, prostě večírek, jaký si tato soutěž zaslouží. Kdo nebyl - chyboval. A jak to nakonec dopadlo?

Patnáctičlenná porota rozhodla, že se vítězem stali vsetínští Dazed and Confused, kteří nám určitě ještě nepředvedli všechno a vzhledem ke svému mládí mají před sebou jistě solidní hudební kariéru. Druhé místo vybojovali brněnští startup a třetí putuje do stejného města zásluhou partičky The Desperate Mind. A úspěšní finalisté letošní Líhně rozhodně nelitovali svého úsilí – ceny, které jsme pro ně letos zajistili, by je měly nejen stmelit jako kolektiv v rámci odpočinkových „bandbuildingů“, ale také pomoci v další kariéře.

Členové vítězné kapely zamíří s CK Gargano na dovolenou do Itálie, vyhráli i hodinky Prim Rock za pětadvacet tisíc korun, nákup v Metalshopu za pět tisíc, nahrávku singlu v GM Studiu v Jablunkově a nějaké to tekuté občerstvení. Ani druhá kapela neodjela s prázdnou, odvezla si například poukazy na splavení řeky Vltavy se Sportovním-klubem.cz, na merchandising od Crystal Productions za pět tisíc, hudební vybavení od Hudebního světa v Ostravě, či slovenského Melody shopu, nahrávku ve studiu Hard Cafe v Karviné a řadu dalších. Třetí úspěšná kapela pak získala například pobyt v Dolní oblasti Vítkovice s noclehem v Pensionu Silma Rychvald, nahrávku ve studiu AGEUM Přerov, a mimo jiné ideální cenu na vytlumení zkušebny od partnera akusticka-pena.cz. 

S prázdnou neodjely ani skupiny na děleném čtvrtém a pátém místě - Them Switcheroos z Uherského Hradiště a Plující ze Skutče. Dostaly tekuté občerstvení od Radegastu a Stramis drink a Balíčky plné zdraví od společnosti Naturprodukt. Na místě konání pak ještě o poslední ceně pro kapely rozhodli fanoušci, kteří přiřkli pobyt v Dolní oblasti s noclehem v hotelu VP1 Them Switcheroos. Ceny byly připraveny i pro publikum - hlasující si ze soutěže „Tipni si, která kapela bude hrát PRIM“, odnesli stejné hodinky jako vítězná kapela, tyčinky Havlík, ceny pivovaru Radegast a další.

I přes řadu všeobecně známých komplikací a omezení, se dá říct, že se jubilejní ročník vydařil a dík za to patří všem hudebníkům, klubům a organizátorům, ale také zejména nejvýznamnějším partnerům, kterými letos byli: město Havířov, Moravskoslezský kraj, OSA partner, pivovar Radegast, CK Gargano a Prim-hodinky.cz.

Děkujeme všem za důvěru a věříme, že se nám podaří pokračovat v Líhni i dalších dvacet let a najít i nové partnery, kteří podpoří růst hudby v této zemi. Na fotografiích a v dalších článcích, které brzy přiidáme, uvidíte, že jsme korunovali krále 20. ročníku a snad i všem došlo, proč ta "korunka" v letošním logu. Nicméně to není jediný důvod. Chceme se držet i otřepané fráze: "Král je mrtev, ať žije král!" V našem podání to však znamená výraz naděje a nezdolnosti pořádajících Vikingů z havířovské Viking agency: "20 let práce pro muziku v této zemi a střední Evropě máme za sebou, čeká nás jistě ještě lepších 20 let!"

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis