Velké finále ovládli polští Eleanor Gray!


uveřejneno: 11.05.2015 | autor: Slonina

Rekordní počet 430-ti hudebních skupin se přihlásil do letošního ročníku Radegast Líhně a v sobotu proběhlo Velké finále. Po roční pauze se stala vítězem skupina z Polska – Eleanor Gray z Poznaně!!!

Celkem pětatřicetkrát jste mohli v tomto roce zamířit do některého z rockových klubů na Moravě, aby jste shlédli vždy vystoupení tří skupin, které usilovaly o postup do dalších bojů. Mířili jste do havířovského Jazz clubu, třineckého Barrocka, olomouckého Bounty Rock café i ostravského klubu U6 nejen za kvalitní muzikou, ale rovněž za skvělým pivem Radegast, které je již po několik let generálním partnerem soutěže. Vše vyvrcholilo tuto sobotu 9. května na půdě havířovského klubu Stolárna. Po deseti letech se tak konalo Velké finále opět na půdě tohoto města a děkujeme za to jeho vedení, které nás již léta podporuje a dává tak šanci mladým a nadějným hudebníkům.

Luxusní koncert čtyř nejlepších zahájila španělsky zpívající parta Los Perdidos, která uvedla klub do správné nálady a oslovila nejen početný dav fanoušků, kteří za kapelou přijeli z rodného Holešova. Jako druhý se představil folkovější zpěvák Ptakustik z Valašského Meziříčí, který sám za pomoci looperu zněl jako celá kapela a bavil nejen průpovídkami, ale i vtipnými českými texty. Fanoušci soutěže, kteří již soutěžící kapely znali z koncertů v Jazz clubu, se těšili i na vystoupení polské skupiny Eleanor Gray, která rozpoutala vřavu nejen na pódiu, ale i pod ním. A šlo se téměř do finále. Jako poslední finalista se představil De ImperfAction z Prahy v čele s portugalskou zpěvačkou. Bohužel právě na tohoto finalistu se hodilo motto pivovaru „Život je hořký. Bohudík!" Složení kapely se totiž necelý týden před konáním finále otřáslo v základech, když ji opustil bubeník a navíc se zranil kytarista. Přesto dva hudebníci této kapely nesložili zbraně, přijeli a předvedli příjemný akustický set s kytarou. Některým z porotců tím zjednodušili rozhodování, některým jej však naopak ještě zkomplikovali. Naštěstí bylo na místě přítomno 22 porotců, kteří po vystoupení posledního finalisty odevzdali své hlasy a i oni s napětím čekali, jak letošní ročník soutěže dopadne. Napínavé to bylo velice a s každým odevzdaným hlasem se výsledek měnil. Poslední dva porotci, kteří odevzdali své hlasovací lístky nakonec takřka rozhodli o pořadá na chvostu výsledkové listiny.

O celkové ceny za více než 100 tisíc korun se nakonec podělily všechny soutěžící kapely, největší radost ale měli bezesporu polští Eleanor Gray z Poznaně, kteří získali u poroty devatenáct z celkového možného počtu dvaadvaceti prvních míst!!! Jednoznačnou převahou tak získali hlavní ceny letošního ročníku. Obdrželi jak Voucher na dovolenou zdarma u italského moře s CK Gargano, poukaz na nákup vybavení za 10.000,- Kč u společnosti HDT, merchandising od Crystal productions, pivo Radegast na rok Zdarma, řadu vystoupení včetně své prezentace na festivalu Masters of Rock a Radegast dnu 2015 a také celou řadu dalších cen. Po loňském úspěchu moravské kapely Slepí Křováci, tak navázali na předloňské vítězství jiné polské skupiny – Behavior z Wroclawi. Na místě druhém skončil nečekaně (i pro něj samotného) folkově laděný Ptakustik a na místě třetím rovněž překvapivě „duo“ De ImperfAction! Ačkoliv se očekával úspěch party Los Perdidos, o chlup jí uteklo i třetí místo a skončila nakonec čtvrtá. Přesto se po vystoupení finalistů a předání cen konala skvělá párty, kterou zahájilo vystoupení Patrona soutěže – Anděly ověnčené party INSANIA, a navázala na ni rockotéka. Čtrnáctý ročník soutěže skončil a již nyní se připravuje jubilejní patnáctý!

Určitě se k tomu ještě vrátíme, ale rádi bychom již nyní poděkovali všem partnerům soutěže, zejména tomu generálnímu, který propůjčil soutěži své jméno - pivovaru Radegast!!! Dále všem hlavním partnerům v čele s městem Havířov, Ochranným svazem autorským, Cestovní kanceláří Gargano a dodavatelem hudebního vybavení HDT. Neradi bychom opomenuli ani ostatní partnery, jejichž jména najdete v sekci Partneři na těchto stránkách. Je potřeba poděkovat všem přihlášeným hudebníkům, porotcům i aktivním návštěvníkům, kteří plnili kluby po celou dobu konání soutěže. O tom, že se jim podpora nadějných hudebníků vyplatila, svědčí i předávání cen majitelům Radegast Pasů Rockera na Velkém finále. Za nejvíce navštívených kol soutěže dostala slečna Kateřina dvě vstupenky a tričko Masters of Rock, vylosovaná Šárka zase dostala pivo na rok zdarma. A obě ceny je potěšily určitě stejně, jako výhry pro nejlepší kapely letošní Radegast Líhně.

Další informace, kde a kdy můžete ty nejlepší z letošního ročníku vidět naživo, budou na těchto stránkách přibývat, proto s námi buďte v kontaktu!!! Ať žije Radegast Líheň!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis