Velké finále ovládla pražská parta ŠOULET!


uveřejneno: 23.04.2017 | autor: Slonina

Je dobojováno! Během sobotního maratonu čtyř nejlepších kapel letošního ročníku soutěže rozhodla sedmadvacetičlenná porota o tom, že skončila nadvláda polských kapel a vítězí skupina Šoulet z Prahy!

Už od čtvrté hodiny odpolední se pomalu plnil klub Stolárna v Havířově, kde se i letos konalo Velké finále soutěže a na prvního účinkujícího už byla velmi slušná atmosféra. Klubem zaduněl těžký rock se zpěvem charismatického frontmana skupiny Folya z polského města Kielce a začalo být jasné, že to bude opravdu těžké. Také druhý účinkující z Polska - parta Backstage Pass z Krakowa - dostal diváky do varu a prokázal, že rozhodně patří na finálové pódium. Po těžkých kytarových riffech pak klubem zazněly libé tóny ukulele, houslí, tuby a dalších "netradičních" nástrojů, které skvělé ovládají chlapi z kapely Šoulet z Prahy. Ani vyhraní pardálové Penzistor z Přerova, jako poslední vystupující finalisté tohoto ročníku, se ale nedali zahanbit a bavili návštěvníky možná nejvíce ze všech sobotních kapel. A po takovémto maratónu přišla řada na odbornou porotu, která měla tentokrát 27 členů a měla rozhodnou o tom, kdo získá hlavní cena letošního ročníku a také možnost vystoupit na atraktivních festivalech a akcích.

Čtvrtou pozici a bramborovou medaili si nakonec do Polska odvezla skupina Backstage Pass, která však i toto umístění nesla velmi statečně a v klubu s fanoušky strávila ještě dlouhý čas. Taktéž parta Folya z Krakowa, které se umístila na bronzové příčce radostně přijala toto umístění, které ji navíc pasuje na hosta festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, což je jednou z atraktivních odměn spojených s úspěchem v tomto ročníku soutěže Wayfarer. Líheň. Na druhou příčku se vyšplhala skupina Penzistor z Přerova a přestože původně na pódium přišel ceny přebírat jen její "nejmenší" člen, nakonec se z úspěchu radovali společně a hned na místě se dozvěděli, že by je rádi viděli fanoušci letošního Slezskoostravského Rockfestu. A kdo tedy vyhrál? Polskou dvouletou nadvládu a celkově tři vítězství polských kapel za poslední čtyři roky zrušila skupina ŠOULET z hlavního města Prahy! Ta mimo řady atraktivních cen získala zejména možnost vystoupení na Festivalu v ulicích v Ostravě na projektu Jump into Colours s možností dostat se až na slovutný festival Colours of Ostrava! Mimo to ale již nyní má jisté vystoupení na Radegast dnu v Nošovicích a dalších akcích pořádaných pořadatelem soutěže Wayfarer. Líheň - havířovskou produkční agenturou Viking agency s.r.o.

Krásný večírek se vším všudy bylo letošní Velké finále a jeho luxusním završením bylo vystoupení Patrona tohoto ročníku soutěže - Kamila Střihavky se skupinou Leaders! Kamil přesto, že byl nachlazený, zasedl v porotě a ohodnotil stejně jako ostatní porotci výkony všech kapel a poté se chopil mikrofonu, aby nejen popřál z pozice Patrona všem soutěžícím hodně dalších úspěchů, ale samozřejmě hlavně zazpíval pecky ze své pěvecké kariéry, která sólově trvá stejně dlouho jako soutěž Líheň. Kdo přišel, ten rozhodně nelitoval! Díky podpoře všech partnerů soutěže - zejména ale městu Havířov a generálnímu partnerovi společnosti Wayfarer a hlavním partnerům CK Gargano, PRIM a Radegast - se i letos konaly všechny koncerty ZDARMA a tak si milovníci muziky mohli užít dosytosti porci 35-ti koncertů ve čtyřech klubech a čtyřech městech na Moravě.      

Před soutěží byla slíbena vítězným kapelám celá řada cen, nicméně jejich výčet by vydal na na celý článek a tak se tomuto tématu budeme věnovat v příště - již brzy! Rovněž se v něm dočtete o letošních Soutěžích pro fanoušky a dalších zákulisních informacích z letošního dění. Děkujeme za zájem a věříme, že Velkým finále pro vás vše nekončí. Ty nejlepší kapely budete moci brzy vidět na různých akcích a my vás o nich budeme informovat. A hlavně - ještě jsme tento ročník pořádně neukončili a už začínáme pracovat na dalším - sedmnáctém! Sledujte naše stránky a FB a budete u všeho první!!!

Děkujeme všem kapelám za zájem, fanouškům za přízeň, partnerům za podporu a porotě a spolupořadatelům za energii a spoustu volného času, kterou projektu věnovali!   

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis