Ve finále uvidíme dvě polské a dvě české kapely!


uveřejneno: 06.05.2019 | autor: Slonina

Přesně napůl si čtyři finálové pozice mezi sebe rozdělily české a polské kapely! Rozhodla o tom dvě semifinálová kola, která se konala na konci minulého týdne v Karviné a Havířově.

Hodně zajímavá a pestrá byla obě semifinálová kola zejména díky tomu, že se sem již dostaly kapely různých hudebních stylů. Do semifinále se probojovaly jak kapely razící funky, tak drsný metal a kdo přišel, ten si opravdu přišel na své. Nicméně pestrost to o to více zavařila porotcům. I když museli rozhodnout "jen" (???!!!) o jednom nepostupujícím, vybrat jednoho z trojice, kdo skončí těsně před finálovými branami, bylo doslova stresující. Mnozí porotci zvažovali svůj verdikt ještě dlouho po skončení vystoupení poslední soutěžní kapely, stejně jako to učinil ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské produkční agentury Viking agency. Stejně jako ostatní z poroty dlouho váhal, komu v havířovském semifinále přidělit "černého Petra".

V havířovské Stolárně se v semifinále potkaly polské kapely Dream Atlas z města Pszczyna a The October Leaves z Rybnika s jediným českým zástupcem Where Are We Now z Brna. Jako první se prezentovali skvělou show dva roky fungující černě odění polští progresivní alternativci Dream Atlas, které v tu chvíli nejeden divák bez váhání pasoval na postup. Nicméně alternativně funky brněnská parta Where Are We Now v čele s nigerijským černošským zpěvákem Luckym naznačila, že ani ona to nebude chtít vzdát bez boje a bavila fanoušky ještě o poznání více. Zejména hlasově zde byl oproti první kapele citelný posun k lepšímu. Také tato kapela působí teprve krátce – na podzim roku 2018 vypustila do světa svůj první singl. Jako poslední se na pódium dostal druhý polský zástupce – zkušený The October Leaves. Ten sice nezapřel v tvorbě své hudební vzory, což mnozí porotci nesli trochu nelibě, ale na druhou stranu dokázal svým vystoupením dostat totální pohodu mezi diváky a krásně tak uzavřít poslední soutěžní koncert ve Stolárně. Zaslouženě tak slavil postup do Velkého finále, kam jej doprovodí česká kapela Where Are We Now.

I v Karviné to bylo náročné a stylově se zde hrálo opravdu „od folku po metal“, jak uvedl jeden z porotců. Začalo se zlehka kapelou 432Hz, která se probojovala z pozice náhradníka až do semifinále svým moderním popem se spoustou hudebních přesahů od folku snad až po hard rock. Poté se představila polská krakowská hardrocková parta Inclusion, které snad chyběla jen o chlup větší porce invence, jinak by bylo její vystoupení naprosto dokonalé. Do třetice nastoupil jako poslední semifinalista celé soutěže na plac hradeckokrálovský Sceletons, který předvedl parádní old school trash-dead a dostal tak atmosféru v klubu tam, kde si to všichni fanoušci na místě podle všeho přáli. Z postupu do Velkého finále se nakonec radovali polští Inclusion a čeští Sceletons.

Čtyřčlenné Velké finále proběhne v sobotu 1.6.2019 od druhé odpolední na open-air festivalu Slezskoostravský Rockfest v Ostravě na scéně Loděnice a vstup bude tradičně zcela ZDARMA! Navíc ale můžeme fanouškům slíbit nejen skvělou muziku, ale také bohatý doprovodný program!!! Během koncertů budete moci například na řece Ostravici plout nejen na hudebních, ale i skutečných vodních vlnách na lodičkách, či si užít soutěže pro fanoušky o skvělé a hodnotné ceny! 

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis