V sobotu odměníme nejlepší kapely i fanoušky!


uveřejneno: 29.05.2019 | autor: Slonina

Už v sobotu večer budeme vědět, kdo si odveze všechny ceny, které jsme letos pro nejlepší kapely Líhně připravili! Odvezou si ceny v hodnotě desítek tisíc korun a vy můžete být při tom!

Čtyřčlenné Velké finále osmnáctého ročníku soutěže Líheň proběhne v sobotu 1.6.2019 už od druhé odpolední na scéně Loděnice u řeky Ostravice v Ostravě a můžeme vám slíbit nejen skvělou muziku, ale i bohatý doprovodný program a soutěže pro fanoušky, kteří za námi zamíří. Už podruhé budeme akci pořádat společně s festivalem Slezskoostravský Rockfest a určitě tady důstojně ukončíme několikaměsíční anabázi kapel. Přihlášek přišlo celkem 376 a vybrat z nich to nejlepší do základních kol byl velký oříšek. Jednoduché to ale pak neměla ani porota, která zasedala hned ve třech klubech v Havířově, Karviné a historicky poprvé za hranicemi v polském Krakowě. Přes základní, čtvrtfinálová a semifinálová kola (celkem 24 koncertních kol) však nakonec porotci poslali do Velkého finále skutečně zajímavá seskupení. Každé razí jiný hudební styl a na své si tak přijde určitě každý!!!

Představí se zde dvě české a dvě polské party, přičemž mix stylů bude opravdu velmi výrazný a každý fanoušek si jistě najde svého favorita. Někoho okouzlí alternativní funky brněnská parta Where Are We Now v čele s nigerijským černošským zpěvákem Luckym, jiného zase trash dead metalová hradeckokrálovská skupina Sceletons. Z Polska pak jistě oslní polští zástupci, ať už zkušený The October Leaves razící styl indie až britpop, či krakowská hardrocková parta Inclusion. Těšíme se na fanoušky i mnohačlennou porotu, která nám snad pomůže vybrat výherce cen letošního ročníku soutěže. Jaké to budou?

Všechny kapely vyrazí na náš takzvaný Bandbuilding – tedy pobyt s kapelou mimo hudební pódia – dvě skupiny stráví víkend v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě (s ubytováním v Hotelu VP1 a Penzionu Silma v Rychvaldě), jedna při splavení řeky se Sportovní-klubem.cz a vítěz pojede až do italského letoviska Gargano se stejnojmennou cestovní kanceláří CK Gargano. Členové vítězné kapely zase dostanou hodinky značky PRIM, aby už nikdy nechodili na zkoušky pozdě. Všechny kapely opět obdrží i ceny, které by je měly posunout dál, od hudebního vybavení od Hudebníhosvěta.cz, přes obaly na nástroje od firmy Hudebníobaly.cz, prostor v nahrávacích studiích AGEUM, Hard cafe recording a GM studio, až po merchandising s vlastním logem od společnosti Crystal Productions. Všechny kapely se oblečou v oděvních eshopu Wayfarer, dostanou balíčky zdraví společnosti NaturProdukt i oblíbené pivo Radegast. Pro ty nejlepší pak máme připraveny smlouvy na zajímavé koncerty včetně vystoupení na legendárním festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, festivalu Barrocko, či příštím ročník SORFestu

Zpestřením Velkého finále bude stejně jako před rokem vystoupení hostů na pódiu a sice skupiny Sarkonia (host festivalu) a nejúspěšnější kapely v historii Líhně – party Slepí Křováci z Frýdku-Místku (host Líhně). Nezapomínáme ale ani na ty, kdo si budou chtít odpočinout od hudby a třeba tady oslavit Den dětí. Připravena je spousta atrakcí, včetně oblíbených lodiček, koní, či letů vrtulníkem, a i my máme připraveny soutěže pro fanoušky o atraktivní ceny. I letos to prostě bude pod hradem na scéně Loděnice v sobotu odpoledne žít a vy byste měli být při tom! Další informace k doprovodnému programu nabízí stránky stránky festivalu www.sorfest.cz.

TĚŠÍTE SE!!! MY SE TĚŠÍME!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis