Už známe deset semifinalistů!


uveřejneno: 09.04.2018 | autor: Slonina

Už jen poslední dvě základní kola čekají ve čtvrtek a v pátek fanoušky Líhně! Během nich odborná porota rozhodne o posledních dvou semifinalistech a budeme znát 12 nejlepších kapel tohoto ročníku!

V pátém kole v Havířově to bylo o jeden bod, když všechny kapely předvedly skvělý výkon a osádce klubu se moc líbily. Nicméně postoupit může jen jeden a tím se stala hned první koncertní kapela No Doe z Frýdlantu nad Ostravicí. Zejména jejich sehranost o něco předčila vtipnou slovenskou kapelu JOZEFOVEKONE a o pouhý bod partu Sam-Ou-Hell z obce Zdice. Na kapelách ale byla hlavně vidět radost z hraní a zejména slovenský zástupce si koncert užíval a fanoušci s ním. Tentokrát šlo hlavně o muziku, která má lidi těšit a bavit, a výsledek a postup do dalších bojů byl až na druhém místě.

V Hard Café v Karviné tentokrát proběhlo soutěžní kolo bez zahraničního zastoupení, když soutěžily dvě kapely z Brna a jedna z Prahy. Jako první se představila brněnská smečka s názvem Touchwood a dalo by se říct, že dvě slečny - zpěvačka a hráčka na saxofon - naprosto ovládly scénu (i pány porotce). :-) Muzika této party byla až divadelně dovádivá a plná muzikálové nálady. Asi bychom to nazvali "studentskou písničkou" a bylo velmi příjemné se na to dívat i poslouchat. Druhou soutěžící kapelou byla pražská bluesová sebranka Crispy Cheeks, na níž bylo zjevné, že je blues fakt baví. A to tak hodně, že jsme občas měli pocit, že zapomněli na posluchače a hrají si v podstatě sami pro sebe. Možná by je bylo fajn na chvíli z toho transu vyjmout, ale to se nepodařilo... Bylo to dobře řemeslně zpracované blues, ale chyběla tomu trocha exprese a trochu více odvazu. Vítězství si tak nakonec odnesla až třetí soutěžící skupina. "Tou byla vyloženě postpubertální brněnská partička Kuležák, u které jsem pojal podezření, že to bude totální havárie a čekal jsem nějaký školní rock a nezvládnutou nástrojovou hru doplněnou paralyzující trémou. Jaké ale bylo moje překvapení, když to chlapci rozbalili a ono to hrálo výborně, a ještě se u toho člověk bavil! Excelentní mladý a talentovaný bubeník byl opravdu kvalitním motorem a nebál se ani zpěvu. Za porotu i diváky nakonec zasloužený postup,“ na závěr zhodnotil zdejší hlavní porotce Rudolf, kterého stejně jako havířovskou porotu už čeká jen jedno základní kolo a pak už semifinále!!! Šesté základní kolo proběhne v Jazz clubu už ve čtvrtek (12. dubna) a v karvinském Hard Café v pátek (13. dubna).

Vítězové těchto kol se stanou posledními semifinalisty letošního ročníku soutěže a utkají se o postup do Velkého finále. Vstup na koncerty je tradičně zdarma díky podpory města Havířov a Moravskoslezského kraje. Díky ale patří všem partnerům, kteří se na soutěži podílejí, ať už finančně, nebo odměnami pro nejlepší kapely. Děkujeme!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis