Semifinálové koncerty rozhodly o čtyřech finalistech


uveřejneno: 13.09.2020 | autor: Slonina

Během dvou koncertů v Karviné a Havířově musela o tomto víkendu odborná porota rozhodnout vždy o jedné kapele, která už do závěrečného finále nepostoupí. A šlo o jedno z nejtěžších rozhodnutí vůbec.

Pokud šlo o vyřazování kapel z předchozích kol, bylo to tak nějak samozřejmé a hudebníci s tím počítali. Vyřadit ale nyní těsně před branami Velkého finále hudebníky, kteří už soutěži hodně obětovali, třikrát uspěli a nyní mají na dosah ruky úspěch, je daleko těžší. Také proto jsme rádi, že ns na to bylo dost a snažili jsme se rozhodovat co nejfundovaněji. V každém klubu vystoupila vždy trojice soutěžících kapel a jen dvě mohly postoupit do posledního boje.

V karvinském klubu Hard Cafe se představily tři skupiny Gorilpop z Valašského Meziříčí, NighTeen SevenTies ze slovenské Myjavy a mezinárodní skupina Mr. Moss složená z hudebníků z Česka, Ruska a Spojených států. Do finále pak postupují zahraniční hudebníci a dále už nepostoupila moravská parta Gorilpop. V havířovském Clubu Centrum v podzemí místního kina pak porota vybírala jednoho „černého Petra“ z trojice moravských hudebních skupin: Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí, ZÁŘÍ ze Zlína a Coincidence z Ostravy. Všechny kapely za nás měly postoupit. Každá měla své kouzlo a o muzikantské zdatnosti je zbytečné psát. Ale v Líhni platí stejná pravidla jako ve sportu, vítěz může být jen jeden, i když dnes byli paradoxně výjimečně dva. Také proto jsme kapely, které do finále nepostoupily, alespoň trochu odměnili - děkujeme partnerům za dary pro soutěžící! A kdo nepostoupil? Bohužel dále už nejde kapela Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí.

Pokud koronavirová situace a opatření dovolí proběhne Velké finále v sobotu 26. září tohoto roku na břehu řeky Ostravice pro návštěvníky zcela ZDARMA v rámci Slezskoostravského Rockfestu tak, jako v předchozích letech. Fanoušci „amatérských“ hudebních skupin se mohou na scéně Loděnice těšit na čtyři finalisty a další dva zástupce místní scény a spoustu soutěží o atraktivní ceny a zábavy pro celou fanouškovkou rodinu Líhně. Více informací najdou fanoušci na FB profilu soutěže a webových stránkách www.lihen.cz.

Věříme, že soutěž i letos dotáhneme do zdárného cíle. Držte nám pěsti!!! Detaily již brzy zde!!!

© 2020 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis