Semifinále Líhně bude bez polské účasti!


uveřejneno: 23.08.2020 | autor: Slonina

Po víkendu už je známá šestice semifinalistů letošního ročníku soutěže Líheň a po dlouhé době mezi nimi chybí polský zástupce! Adepti na celkové vítězství jsou ale i tak mezinárodní!

Ačkoliv jsme byli zvyklí na mezinárodní účast, budeme muset letos oželet v dalších bojích skupiny z Polska, které v posledních ročnících slavily úspěchy. Částečně je to dáno koronavirovými omezeními, částečně asi i posunem termínů až do prázdninového času, určitě ale za to může také kvalita ostatních letošních kapel. Zejména Moraváci určitě překvapili! Stejně ale bude účast mezi semifinálovými kapelami mezinárodní!

Hned z prvního čtvrtfinále postoupila do semifinálových bojů například skupina složená z hudebníků z Česka, Ruska i Spojených států Mr. Moss a z druhého čtvrtfinále zase postoupili slovenští NighTeen SevenTies. Další čtyři postupová místa ale letos po dlouhých letech patří moravským kapelám! Z Frýdlantu nad Ostravicí do nich nastoupí parta Wolf Gang, Ostravu bude zastupovat Coincidence, za Valašské Meziříčí bude válčit Gorilpop a za Zlín kapela Září. Jsme moc zvědaví, které dvě kapely dostanou v semifinále černého Petra a bohužel nepostoupí až do finálového klání o hlavní ceny.

Účast ve Velkém finále by si podle nás za tu dlouhou pouť soutěží zasloužili všichni, ale v půlce září bohužel bude muset porota dvě kapely ještě z bojů vyloučit.

Nyní nás čeká v soutěži krátká pauza a pak už tři závěrečné koncerty - dvě semifinále a Velké finále. Program semifinálových kol zveřejníme již brzy - sledujte web a FB soutěže! 

© 2020 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis