První polskou kapelou ve čtvrtfinále jsou Eleanor Gray!


uveřejneno: 16.03.2015 | autor: Slonina

Na velmi těžkou konkurenci narazili ve čtvrtém kole snad všichni účastníci soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. V havířovském Jazz clubu postoupil do čtvrtfinále první zástupce z Polska.

Už před začátkem soutěžního kola se v Havířově čekal vyrovnaný boj. Když nastoupili domácí 10coins, většině diváků lidově řečeno spadla čelist, když slyšeli jak obrovský posun kapela zaznamenala. Bylo jasné, že se s ní ve finálovém hodnocení bude muset počítat. Ani slovenští Mass Perception si neuřízli ostudu a skvěle rozhýbali návštěvníky před pódiem. S příchodem party Eleanor Gray ale bylo jasné, že o postupu bude téměř jasno. Obě předchozí kapely měly téměř stejné bodové ohodnocení, ale polská parta porotu uchvátila natolik, že dostala v hodnocení všech sedm prvních míst a tedy zaručený postup. Přesto je potřeba ocenit nasazení a výkony obou kapel, o kterých jistě ještě uslyšíme. Šlo o skvělý koncert a kdo nebyl, může jen litovat...

Možná ještě vyrovnanější kola proběhla minulý týden v ostatních klubech. Z postupu se nakonec v Ostravě radoval De ImperfAction z Prahy, v klubu Barrocko v Třinci Svatý Jidáš z Bratrušova a v olomouckém Bounty rock cafe bruntálský Minute to Escape. Po jedné změně termínu konání v minulém týdnu další kola proběhnou opět v tradičních termínech, tedy ve středu v olomouckém klubu Bounty rock café, ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu a třineckém klubu Barrocko a v pátek v ostravském klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice. A máte se opět nač těšit!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis