První kolo se silnou porotu ovládli Poláci!


uveřejneno: 19.02.2016 | autor: Slonina

Máme za sebou první kolo soutěže ve všech čtyřech klubech a ačkoliv byly výkony i výsledky různé, jedno měly koncerty společné - zřejmě historicky nejsilnější poroty v prvních základních kolech!

Hned 11 členů se sešlo v porotě v olomouckém Bounty rock café, kde si tentokrát dali sraz milovníci punkrocku. Všechny tři soutěžící kapely předvedly skvělý výkon a v té chvíli každý člen poroty děkoval bohu Radegastovi, že v rozhodování není sám. A opravdu rozhodoval každý jednotlivý hlas, když bodový rozdíl mezi postupující a druhou kapelou byl v rozdílu bodů jednoho porotce. Kapely Stay on Course i Hot Pants podaly skvělý výkon a každá přesvědčila některého z porotců, že by právě ona měla vyhrát. S dlouhou cestou se dobře popasovali i druzí jmenovaní, kteří dorazili až z Kadaně a okolí a přesto se snažili vžít se do role pravého olomoučáka například narážkami na "olomócké tvargle"... Přesto nakonec vítězství doslova vybojovali svou energií domácí Goofy Cows!

Stejně natěsno (a to dokonce jen o jediný bod!!!) se do dalších bojů probojovali polští Sarang v třineckém klubu Barrocko a dle poroty to bylo opravdu jen o chlup větší profesionalitou před partami Mass Perception a Countdown to Madness...

Početná sedmičlenná porota se sešla i v ostravském klubu Barrák, kde tentokrát nastoupily hardrockové kapely Messalina (narychlo povolaný náhradník z hodiny na hodinu - děkujeme za ochotu kapele!!!), Fireball a polští Blant. A právě posledně jmenovaní Blant se stali druhým polským postupujícím z prvního kola. Parta v čele s energickou zpěvačkou předvedla skvělý nářez a dle poroty prostě rock přesně takový, jaký má být.

I havířovský Jazz se mohl tentokrát pyšnit početnou desetičlennou porotou a ani ona to neměla vůbec jednoduché. Všechny tři kapely se snažily zaujmout svými výkony, nicméně ani jedna z nich vysloveně nevyčnívala nad ostatní soupeře. Velkou šanci zde měli domácí Samostatně neprodejní i zlínští SUK VOLOK, ale všechny opět o pověstný chlup předčila kapela ŇuŇu z Brna.   

První kolo tedy máme za sebou a už nyní se těšíme na kolo druhé! A aby jste se mezitím nenudili - koukněte se do sekce SOUTĚŽE PRO FANS! Rozjíždíme každotýdenní soutěže pro fanoušky!

Nemusíte přece umět hrát, aby jste mohli vyhrávat!

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis