První kolo ovládli Češi a Poláci


uveřejneno: 09.03.2018 | autor: Slonina

První kola máme za sebou a ještě jednou děkujeme produkci karvinského klubu Hard Café za spolupráci a vítáme tento klub v našich řadách. A snad to brzy ocení i fanoušci!

Vypadá to, že i karvinští fanoušci dobré amatérské muziky si na Líheň najdou cestu. Budou tak moci činit až do konce dubna každý čtvrtek nebo pátek v Hard Café a ani první kolo nebylo úplně špatné. Veliký klub sice vypadal poněkud prázdně, ale ani 200 lidí by tady nevypadalo bůhvíjak... Přesto se toho kapely rozhodně nezalekly a každá předvedla to, co hraje ráda umí nejlépe. Odrazy toho, co kapely poslouchají a jakou muzikou žijí, byly místy více či méně patrné, přesto v nejlepších kouscích kapela zněly přesvědčivě a bylo znát, že je to baví. Budeme rádi, když na další kola zamíří více fanoušků a tak jsme poprvé v Hard Café představili i soutěž PRIMrock. Jeden z návštěvníků, který správně tipnul vítěze, si tak odnesl řetízek s přívěskem značky PRIM Steel (na MDŽ ideální dárek, že?)! Rovněž jsme představili i další novinku tohoto ročníku - na konci každého kola nedáváme ceny vítězům, ale poraženým!!! Vítěz kola totiž vždy postupuje do dalších bojů a má tak šanci na zisk ještě atraktivnějších cen. Proto letos oceňujeme a děkujeme těm, které už v letošním ročníku bohužel neuvidíme...

Hodnotit dění v havířovském Jazz clubu je pak velmi jednoduché - klub je menší a tedy jako vždy skoro plný a havířovští věrní fanoušci jako vždy skvělí (Děkujeme!!!). Navíc pro ně hrála i havířovská parta a tak sklízela ohlas svých přátel. Téměř festivalový nádech pak v klubu vytvořily nejen kapely samotné, ale i venkovní "posezení" se slunečníkem...

Po prvním kole v havířovském Jazz clubu nakonec dostaly ceny (karton pánských ochran Software for my hardware na celou festivalovou sezonu pro celou kapelu) skupiny Sorefingers z Havířova a Shock session z Turzovky (SK), když si postup do semifinále vybojovala polská parta Snowblind (Katowice). V karvinském klubu Hard Café pak ceny získaly skupiny GAIA (Otrokovice) a IFA Rock (Chotěšov), a z postupu se těší energická mezinárodní parta Mad Days (SK, CZ, Rusko).

Další kola proběhnou opět ve čtvrtek 15.3. a vstup do obou klubů je tradičně ZDARMA. V Karviné vystoupí české rockové kapely Uchovejte v Temnu a NO WORRIES a polská parta HURROCKAINE, v Havířově v poprockovém duchu české skupiny Filip Zangi & PURPUR a Víčko, a slovenští Vertigo BAF. 

© 2020 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis