První kola porota složila, další kapely se hlásí


uveřejneno: 19.01.2015 | autor: Slonina

Prvních čtyřiadvacet skupin vybrala odborná porota do základních kol Radegast Líhně 2015. V těchto dnech jsou kapely kontaktovány a hned poté zveřejníme program. Přesto se ještě mohou kapely hlásit!

Přihlašovací formulář je stále aktivní a denně jej využívají zástupci hudebních skupin. Prvotní výběr rozhodně nebyl jednoduchý, protože se už jen do konce roku přihlásilo téměř dvě stě kapel. Oproti loňskému roku jsme zaznamenali zvýšený zájem zejména z polské strany a také díky spolupráci s portálem Bandzone ze strany českých kapel. Očekáváme tak zřejmě rekordní počet přihlášek a o to kvalitnější soutěžní kola. Šokující byl uplynulý víkend, kdy jsme během dvou dnů zaznamenali téměř sto nových kapel. Velice nás to těší a už nyní zveme všechny fanoušky rockové muziky na první kola, která proběhnou od 18. února!!!

V těchto dnech produkce soutěže kontaktuje vybrané kapely do prvních dvou základních kol a upřesňuje s nimi termíny a místa vystoupení. Podle všeho s nimi již skupiny počítají a tak proces probíhá velmi rychle a již brzy zveřejníme program a složení prvních dvou kol. Koncerty se tradičně odehrají před odbornou porotou ve čtyřech klubech na Moravě, přičemž domácím místem konání je havířovský Jazz club, ke kterému se v loňském roce přidaly ostravský klub U6 v Dolní oblasti Vítkovice, třinecký nejvýchodnější klub v ČR – Barrocko a olomoucké Bounty Rock Cafe. Připravena je pro letošní ročník řada novinek, na nichž se stále pracuje. Tou zásadní je změna konání Velkého finále soutěže a rovněž výběr Patrona soutěže. Poslední ročník našel velmi důstojné místo konání – ostravský Gong, nicméně je čas se posunout dál a tak se nyní jedná o uspořádání finále před početnějším publikem v rámci některého z open-air festivalů. Tomu by zřejmě odpovídal i Patron soutěže, který tradičně zasedá v porotě a rovněž vystupuje na stejném pódiu jako čtyři finalisté. Máte se opravdu nač těšit!

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis