První čtvrtfinále soutěže skončilo mezinárodně!


uveřejneno: 01.04.2016 | autor: Slonina

Pořádně jsme se my i všichni porotci zapotili na prvním čtvrtfinále soutěže! Kvalita kapel totiž byla neuvěřitelně vysoká a rozhodnout o semifinalistech o ti náročnější.

Již na začátku jednotlivých koncertů bylo jasné, že do klubů dojely opravdu kvalitní kapely, které se probojovaly do čtvrtfinálového klání ze základních kol soutěže a porotci tak tušili, že je tento večer čeká nelehký úkol. Po zhodnocení prvního čtvrtfinále jsme dospěli k jednotnému názoru, že všechny zúčastněné kapely podaly stoprocentní výkony, nikdo nic neošidil a opravdu se ukázalo, že kvalita vystupujících jde mílovými kroky kupředu. Dokládá to i fakt, že čtvrtfinále bylo tentokrát mezinárodní a i postupující zastupují hned tři země Evropy.

V ostravském klubu Barrák se sešly jen kapely z České republiky a postupující země tak byla jasná – vystoupili havířovští Pangolin, frýdecko-místečtí MAYFLY a až z Chomutova docestovali Sundial. Poslední jmenovaná kapela se pak stala i vítězem a postupujícím z ostravského kola do semifinále. Třinecký klub Barrocko přijely metalově rozdrtit dvě kapely z Polska a jedna ze Slovenska. První kapela večera, polští SARANG zažehli živelný oheň, po nich plameny dokrmili slovenští Flowers in the Dark a ohniště na žhavé uhlíky rozmetali další polští zástupci - The Sin Company. Všechny tři skupiny byly úžasné, energické a skvěle bavily návštěvníky i porotce, nicméně po sečtení hlasů byl konečný verdikt vítězství vyřčen ve prospěch slovenské kapely Flowers in the Dark. V havířovském Jazz clubu zažili fanoušci výborný akustický koncert skupiny Alchymie, která do Havířova docestovala z Chlumce nad Cidlinou a jejich vystoupení bylo plné zajímavých hudebních zvratů, včetně brilantního šílenství hráče na cajón. Po nich se na pódiu představili krakowští Red Mellow a celý klub si užíval směsici jazz rocku doplněného excelentním zpěvákovým výstupem. Třetí soutěžící slovenský Nexus zase rozproudil krev v žilách fanoušků a zvedal je ze židlí svou živelností. I zde bylo hlasování složité, ale po sečtení výsledků porotců postupují polští Red Mellow. V olomouckém Bounty Rock Cafe se rozezněly po sedmé hodině večerní tóny nástrojů skupiny Misted Mind z Prostějova, dále kapely NEEASI z Vysokého Mýta, která již v soutěži není nováčkem, a čtvrtfinálový večer zakončili prostějovsko-brněnští Něco Mezi. Prvenství a postup si nakonec vybojovala partička NEEASI z Vysokého Mýta.

Srdečně vás tedy zveme i na druhé čtvrtfinálové koncerty ve čtvrtek 7. dubna opět ve všech klubech a doporučujeme rovněž návštěvu našich stránek www.lihen.cz a facebookového profilu. Každý týden tady soutěžíme s fanoušky o ceny našich partnerů a přinášíme nejčerstvější informace o soutěži. Brzy navíc zveřejníme i novou soutěž, která proběhne jen na semifinálových kolech v klubech a na koncertním Velkém finále Radegast Líhně o ty nejatraktivnější ceny pod názvem PROROcK RADEGASTU. Těšte se!!!

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis