Přijali pozvání, přijeli a zvítězili


uveřejneno: 17.03.2017 | autor: Slonina

Poprvé došlo až v pátém kole ke kontaktování náhradníků na poslední chvíli. A hned jsme měli "šťastnou ruku". Náhradníci nelenili, přijeli a zaslouženě si vybojovali postup do čtvrtfinále.

Jak už jsme bohužel konstatovali v historii soutěže několikrát, neštěstí a nemoci nechodí po horách, ale po lidech – potažmo hudebnících. A ani potvrzené soutěžící kapele se to v pátém kole nevyhnulo. Došlo tak skutečně ze dne na den k oslovení náhradníka, který rozhodně neleni, nabídku vystoupit přijal, přijel do havířovského Jazz clubu a svou nominaci hned proměnil v postup do čtvrtfinále. Skupina Demos z Nového Jičína poměrně přesvědčivě předčila jak místní havířovský Moravious, tak Neurotic Serenity z Polska a postupuje tak z pátého kola soutěže. V ostatních klubech proběhla kola dle původně stanoveného programu a postup si zajistili také kapely: FoxO z Prahy, Nine Six Nine z Tábora a WxP ze Sebranic. Jsme opravdu zvědavi, jak se jim bude dařit ve čtvrtfinále, které proběhne už za necelých čtrnáct dnů.

V těchto dnech už upřesňujeme složení čtvrtfinálových kol s kapelami, které postoupily, a jakmile nám svá vystoupení potvrdí, obratem zveřejníme soutěžní program. Máte se opravdu na co těšit!!!

 

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis