Přihlásilo se letos 204 kapel!


uveřejneno: 01.03.2018 | autor: Slonina

Přestože jsme v tomto ročníku byli výrazně omezeni financemi a do přihláškové kampaně neinvestovali ani korunu, přihlásilo se celkem 204 hudebních skupin! Děkujeme za váš zájem!

Po dlouhých letech nemáme žádného generálního partnera a tudíž název soutěže bude znít jen Líheň 2018, nicméně je potřeba poděkovat všem, kdo nám věří a to jak kapelám, které se přihlásily, tak partnerům, kteří s námi do toho jdou i nadále! Tím jednoznačně nejvýznamnějším je již 17 let město Havířov, kde soutěž na přání hudebníků a publika vznikla a má zde své stálé místo! Hlavními partnery se letos stali pivovar Radegast, oděvní e-shop Wayfarer, výrobce hodinek značky PRIM, Cestovní kancelář Gargano a Moravskoslezský kraj. Více se budeme partnerům věnovat již brzy.

Další zásadní informací je, že letos proběhne celkem 17 koncertních soutěžních kol ve dvou moravských klubech - Jazz clubu v Havířově a Hard Cafe v Karviné. Celkem se jich (pokud zdraví hudebníků a okolnosti dovolí) zúčastní 36 vybraných kapel a přes semifinálová kola se do Velkého finále probojuje tradičně nejlepší čtveřice. Velké finále se pak bude po mnoha letech opět v konat pod širým nebem! Roli Patrona soutěže, kterou v posledních letech zastávalo známé hudební jméno, totiž letos na svá bedra vzal open air festival Slezskoostravský Rockfest. V jeho rámci tak na jedné ze scén proběhne v sobotu 2.6.2018 v odpoledních hodinách i Velké finále. Novinek k tomuto ročníku je ještě mnohem více, o nich ale zase příště...

V této chvíli je zásadní fakt, že jsme uzavřeli možnost přihlásit se do tohoto ročníku soutěže na číslovce 204, komunikujeme s přihlášenými kapelami a skládáme program prvních kol. Již brzy je zveřejníme a na všechny kapely i fanoušky se už teď moc těšíme - poprvé v Karviné a Havířově už ve čtvrtek 8.3.2018 v sedm večer! 

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis