Přednost dostali tentokrát mladí hudebníci!


uveřejneno: 11.03.2017 | autor: Happy

Dravé mládí si tentokrát vybojovalo postup ve čtvrtých kolech. Do čtvrtfinále se probojovaly ze čtveřice postupujících hned dvě mladé kapely a doplní je partičky Tezaura z Brna a Disolation z Třince!

Nadějné skupiny Dětský pokojíček z Velešína a Break Falls z Brna dostaly ve čtvrtém kole přednost váhající poroty před stejně kvalitními soky a míří tak do dalších bojů. Společně doufáme, že to mladým hudebníkům pomůže s motivací a dalším růstem, což je jeden z důvodů, proč před šestnácti lety vznikla soutěž Líheň. Kouzelným okamžikem koncertů pak bylo i uznání kapel z druhých míst, které mladým hudebníkům postup nezáviděly, ba naopak jim postup přály. I to bylo krásné gesto v soutěži, která je především o muzice, nikoliv jen o rivalitě. Takto vyrovnané to snad opravdu ještě nikdy v historii nebylo. V jednom z kol musel být dokonce použit poslední možný klíč k rozhodnutí o vítězi a sice právě podpora začínajících umělců na úkor těch, kteří již mají něco za sebou. Děkujeme všem, kdo se zúčastnili ať už na místě účinkujících, porotců (kteří to opravdu neměli lehké), až po fanoušky… A to nejen za krásná gesta kolegiality…

POZOR NA ZMĚNU!!!

V následujícím týdnu dojde ke změně termínu jednoho z koncertů - v Bounty rock cafe v Olomouci proběhne páté kolo už v úterý nikoliv v tradiční středu a stejně tomu bude i v kole šestém. Čtvrtfinálová kola zde proběhnou již v tradičních středečních termínech. Tradičně se pátá kola uskuteční ve středu v ostravském klubu U krokodýlího ocasu a ve čtvrtek pak tradičně v klubu Barrocko v Třinci a Jazz clubu v Havířově. Fanoušci, kteří chcete soutěžit také, máte stále možnost na stránkách soutěže www.lihen.cz v sekci Soutěže pro fans a na koncertech můžete i nadále tipovat postupující kapely z jednotlivých kol v soutěži PRIMrock. Atraktivní ceny čekají také na vás! Koncertní klání vždy tří hudebních skupin obdobného žánru probíhá tradičně od sedmé hodiny večerní ve všech klubech a vždy bez vstupného!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis