Potřetí v historii zvítězila v soutěži polská kapela!


uveřejneno: 25.04.2016 | autor: Slonina

Jubilejní patnáctý ročník Radegast Líhně zná po sobotním Velkém finále svého vítěze! Ve skvělé atmosféře klubu Stolárna v Havířově se potřetí v historii radovala z vítězství skupina z Polska – BLANT!

Užili jsme si ve skvělé atmosféře se stovkami diváků opravdu skvělý mejdan se čtyřmi nejlepšími kapelami a rozhodování bylo velmi náročné. Naštěstí tentokrát rozhodovala nejpočetnější porota v historii s celkem pětatřiceti členy a tak rozhodnutí nebylo na jednom konkrétním porotci, ale na názoru mnoha hudebních odborníků i partnerů soutěže. V porotě rovněž zasedli členové Patrona soutěže – kapely ABRAXAS – a tak byl jistě vybrán ten jednoznačně nejlepší (klukům děkujeme za super koncert i porotcování!!!). Vítězem se stala potřetí v historii soutěže skupina z Polska s názvem BLANT a je to třetí úspěch polských kapel za poslední čtyři roky!!! Vítězství skupiny BLANT bylo poměrně jednoznačné, když ji na první místo dosadila větší polovina porotců, nicméně rozdíly mezi dalšími kapelami již byly poměrně malé. Zejména rozdíl hlasů mezi kapelou na druhém a třetím místě byl doslova o názoru jednoho porotce, tedy velmi těsný. Nakonec si druhé místo pro sebe vyválčila parta NEEASI z Vysokého Mýta, která po personálních změnách opět hraje ve velkém stylu. Třetí místo obsadila hardcoreová smečka z Týna nad Vltavou – United Front a čtvrtá příčka "zbyla" pro druhého polského zástupce letošního Velkého finále – partičku Red Mellow. Kapely si mezi sebe rozdělily řadu atraktivních cen v hodnotě přes 200 tisíc korun, včetně smluv na vystoupení na významných akcích.

Velké finále bylo posledním pětatřicátým koncertem tohoto ročníku soutěže a bylo podle nás důstojnou tečkou za snahou mnoha hudebníků, našeho pořadatelského týmu Viking agency, poroty, podporou spolupořádajících klubů i všech partnerů soutěže. Kapely ze sebe na pódiu vydaly všechno a došlo i na poděkování všem, kdo se na soutěži jakkoliv podíleli. Určitě největší díky zaslouží pivovar Radegast, za dlouholetou podporu rockové muziky a soutěže a město Havířov, kde soutěž před patnácti lety vznikla a má zde své pevné místo. Dalšími hlavními partnery letos bylo CK Gargano a OSA partner, nicméně úžasné nové přátele a podporovatele jsme našli i v nových společnostech, které se na akci podíleli historicky poprvé. Pokud bychom měli vyjmenovat všechny partnery, děkovali bychom ještě dlouho, proto ještě jednou hromadně všem VELKÉ díky. Pevně věříme, že se setkáme při přípravě šestnáctého ročníku, který budeme stavět na základech novinek, které jsme přinesli letos, a jistě přijdeme zase s řadou dalších vylepšení.

Jednou z novinek právě ukončeného ročníku bylo navázání mnohem větší spolupráce s fanoušky, pro které jsme připravili hned dvě nové soutěže: Soutěže pro Fans a PROROcK RADEGASTU. První probíhala na internetových stránkách soutěže a soutěžilo v ní s partnery přes tisíc fanoušků z celé republiky. V rámci PROROcKa RADEGASTU pro změnu soutěžili fanoušci v klubech, kde tipovali výsledky kol. Na Velkém finále se ze stovky tipů sešlo šest správných odpovědí a výherci si podělili řadu cen, vítěz pak získal mimo jiné dvě vstupenky na festival Masters of Rock, další dva vylosovaní pak po dvou vstupenkách na Slezskoostravský Rockfest.    

Bylo to skvělé, užívali jsme si to od první přihlášky soutěžní kapely na podzim roku 2015, až po sobotní Velké finále, kterým soutěž vyvrcholila. Nyní se budeme starat o kapely, které uspěly, aby jste měli možnost se s nimi setkat na veřejných akcích. Kde??? To se dozvíte na tomto místě. Takže nekončíme! Jedeme dál!!! Díky všem, kdo jedou s námi! Díky fanoušci RADEGAST LÍHNĚ!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis