Odtajňujeme další novinky: Patronem soutěže je INSANIA!!!


uveřejneno: 10.04.2015 | autor: Slonina

Kapela, která produkční tým soutěže svou muzikou provází už nějaký pátek (...a věříme, že je i pro vás pořádnou peckou), je PATRONEM letošního ročníku soutěže! Soutěž podpoří skupina INSANIA!!!

Je to přesně tak, jak píšeme!!! Pro některé jeden z objevů posledních let, pro jiné legenda temně rockové scény - kapela, která odrovnala nejen produkci soutěže, ale i porotu Andělů, bude Patronem letošního ročníku soutěže. Už se moc těšíme na její koncert na Velkém finále a věříme, že tam budete s námi. Pánové zasednou v porotě soutěže, poslechnou si čtyři nejlepší z tohoto ročníku a po vyhlášení výsledků se chopí nástrojů na pódiu!!! A kdy a kde se můžete setkat s touto partou, čtyřmi finalisty, námi, fanoušky a finálovou porotou??? Kde se rozhodne, která z 430-ti původně přihlášených kapel je nejlepší? Značte si do diářů:

MÍSTO: KLUB STOLÁRNA, Lašská 19, Havířov; www.stolarnaclub.cz

MĚSTO: HAVÍŘOV (po deseti letech je finále v městě zrodu soutěže, jako poděkování vedení města za dlouholetou podporu!!!)

ČAS: OD 16.00 HOD. 

VSTUPNÉ: 0,- KČ!!! Stejně jako po celou dobu konání soutěže - díky patří generálnímu partnerovi Radegast Líhně - pivovaru RADEGAST!!!

VYSTOUPÍ: 4 finalisté a INSANIA - legenda tvrdě alternativní scény hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply, aktuální album „Zapal dům poraž strom“ bylo obdařeno dvěma cenami Anděl!

Skupina Insania, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo. Po několika koncertech a po vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 1990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivněni v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.

Aktuální album „Zapal dům poraž strom“ (X Production, 013) získalo dvě ceny Anděl, v minulosti byla stejnou soškou oceněna i deska „Rock´n´Freud“ (X Production, 008). Insania získala také řadu ocenění v rockově zaměřené anketě Břitva, kde mimo jiné také vstoupila do „Galerie legend“.

http://insania.cz/, http://bandzone.cz/insania, https://www.youtube.com/watch?v=KoxFnHfTir8

© 2020 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis