O čtvrté kolo se podělily kapely z více zemí!


uveřejneno: 11.03.2016 | autor: Slonina

Poměrně rovnoměrně si tentokrát postup do čtvrtfinále rozdělily země s největším zastoupením soutěžících. Česká republika bude mít dva zástupce, Slovensko a Polsko po jednom.

Různé druhy punku zněly klubem Barrák v Ostravě, kde se potkaly kapely z Ostravy, Opavy a Slovenska. Ostravská kapela Erar Ešus byla skvělá, ale trochu pro porotu postrádala originalitu a náboj. To druhý Nekonečník z Opavy oslovil zajímavými texty a příjemným zpěvem frontmanky. Na tříčlennou kapelu předvedl skvělý výkon a čekalo se jen na to, co předvede Čo Koho Do Toho ze slovenského Vranova nad Topľou. Tato kapela se představila v České republice vůbec poprvé, skvěle šlapala, byla sehraná, měla dobré texty a dokázala rozpařit fanoušky. I když většina fanoušků, kteří tentokrát zaplnili celý klub, přišla na partu Nekonečník, právě ona postupují dál.

Polského zástupce tentokrát do čtvrtfinále poslala porota klubu Barrocko v Třinci – stala se jím parta The Sin Company, která porotu přesvědčila jednoznačně. Jak říká porota: "Netušíme, čím to je, ale na polských kapelách je vidět naprosto odlišný přístup k hudbě. Větší otevřenost neznámým stylům a preciznost. Prostě jim to šlape tak nějak jinak.“ Údivů na tváři poroty ale v tomto kole bylo více. Velice mladá slovenská kapela Wild Sixtee NeiN totiž nejenže zvolila za způsob dopravy cestu vlakem a docestovala s malými komby v rukou, ale zaujala i svou dravostí, image a vzpomínkou na začátky rockových časů Guns´n´Roses a podobných. Dopravu vlakem na koncerty prý využívají její členové velmi často. I tak se prostě někdy musí začít a i o tom je Radegast Líheň, která takovýmto kapelám dává šanci. Třetím do party byla kapela plná výborných muzikantů - DeColt z Prahy, jejichž um však na postup nestačil. 

České kapely tak nakonec postupovaly jen z Jazz clubu v Havířově a olomouckého Bounty rock cafe. V druhém jmenovaném vyhrála jednoznačně kapela Not Perfect z Prahy, která zaujala tvrdším pojetím muziky, kterou krásně doplňovala zpěvačka s českými texty.

Čtvrteční kolo v havířovském Jazz clubu se pak ponořilo do tvrdšího stylu než předešlá kola, a tím se stal metal. Všechny tři kapely předvedly výkony, za které se rozhodně nemusí stydět. Kapela Maggots z Vyškova přijela s indispozicí, když si její kytarista jen pár dní před vystoupením nešťastnou náhodou na svahu zlomil klíční kost. To ale kapele nezabránilo přijet a předvést svůj výkon. Role druhého kytaristy se zhostil basák, zpěvák zase nahradil kytaristu. Smůla se ale kapele lepila na paty i nadále. Před poslední skladbou zpěvákovi odešla aparatura. Porota přesto velmi ocenila přístup kapely k dané situaci a výkon těchto metalových draků. Druhou kapelou večera byli Death Sentence ze slovenské Bánské Bystrice. Svůj koncert si před skvělým havířovským publikem užili a vše vyvrcholilo i společným focením. Jako poslední pak vystoupila parta United Front z Týnce nad Vltavou a nejenže dokonale zaskočila porotu, ale totálně rozhoupala celý Jazz club. Svou syrovou a výborně slazenou hudbou porotu přesvědčila, že právě tato hardmetalová smečka postoupí ze základního kola.

Další soutěžní kola opět ve čtvrtek!!! A aby jste zůstali ve spojení s Radegast Líhní - soutěžte v sekci Soutěže pro fans!!! Tentokrát o oblečení Wayfarer za 1000,- Kč!!!

© 2020 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis