Návštěvnost soutěže stoupá!


uveřejneno: 04.03.2014 | autor: Slonina

Přestože příjemně stoupá návštěvnost základních kol, domácím se stále nedaří. Druhá kola před početnou návštěvou potěšila hlavní města Praha a Bratislava.

V prvním kole sice neuspěly skupiny z žádného pořádajícího regionu, jejich účast ale přinesla zvýšený zájem o soutěž. Kapely tak ve většině klubů hrály před mnohem početnějším publikem než v kole prvním. Přesto ani věrné publikum nepřineslo regionálním kapelám postup, když se radují hlavně soutěžící z hlavních měst - Praha a Bratislava.

Z druhého jmenovaného pochází první slovenský čtvrtfinalista – parta Ewelin. V tomto kole, v ostravském klubu-kavárně U6, poprvé nastoupili jen dva soutěžící, když se třetí na poslední chvíli omluvil. Skupina Ewelin ale byla o stupeň lepší, než první nastupující skupina 2-R. Ta neuspěla zejména kvůli rytmice. Ewelin byla dokonce natolik kvalitní, že už na místě se s ním domlouval zástupce skupiny Tublatanka na společném koncertu. Ostatní kluby zažily kompletní trojčlenná kola a dvakrát se v nich z postupu radovaly pražské party – z klubu Bounty Rock Cafe jde dále parta PAPAJOE a z havířovského Jazz clubu skupina Esence. Čtveřici postupujících z druhých kol doplňuje skupina INFINITY z Kunštátu. 

Zvýšený zájem o základní kola se dá očekávat i v třetích kolech soutěže tento týden, protože i tentokrát do klubů zamíří domácí zástupci. Ve středu se prokletí domácích pokusí prolomit v Bounty Rock Cafe v Olomouci skupina Smell Well, ve čtvrtek v klubu Barrocko v Třinci českotěšínská Amorfia a v Havířově domácí Gutter Slut. Jen v ostravském klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovic se v pátek sejde trojice bez domácího zastoupení. Přesto věříme, že fanoušci dobré muziky přijdou podpořit nadějné skupiny do všech klubů a vytvoří opět skvělou atmosféru.

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis