Mezinárodní výměna kapel proběhla dokonale!


uveřejneno: 29.03.2019 | autor: Slonina

Staré lidové rčení, že „doma není nikdo prorokem“, by mohlo být podtitulem právě proběhlého čtvrtého kola. Ve všech klubech se totiž z postupu do čtvrtfinále radovali zahraniční hosté!

V polském klubu Boss Garage Pubu v Krakowě se vítězství české kapely dalo očekávat, protože se na poslední chvíli kvůli úmrtí v rodině omluvil jediný polský zástupce. Přesto souboj dvou českých kapel nebyl pro porotce jednoznačný – do čtvrtfinále nakonec postupují šťastnější Sceletons z Hradce Králové. Odstupující kapely nám bylo opravdu líto, neštěstí ale prostě nechodí po horách, ale po lidech. Nebyl to určitě první ani poslední soutěžící, který musel vystoupení odříci - už jsme na to za těch osmnáct let zvyklí. Většinou jde naštěstí "jen" o onemocnění členů kapely a to se dá napravit... Nicméně pro kapelu Dolina Cieni z Polska jsme obratem našli jiný volný termín a v soutěži je tedy přesto uvidíme - těšíme se! Další pozitivní informací je fakt, že (přes pár zdravotních komplikací a nějaké ty změny kvůli pracovním povinnostem) máme poskládána všechna základní kola a pokud to jen trochu šlo, vyšli jsme vstříc všem kapelám, které měly zájem vystoupit. Vždy to samozřejmě nešlo, ale snažili jsme se. Další posouvání termínů už ale není možné, protože základní kola končí už za čtrnáct dnů a poté už uvidíme jen ty nejlepší ve čtvrtfinálových kolech. Pokud se vše podaří termínově, pak bychom rádi v klubech vždy představili vítěze z jiných klubů, aby si kapely pokaždé zahrály před novým publikem a také fanoušci soutěže poznali nové hudební tváře. Držte nám pěsti!

Ale zpět k postupům zahraničních kapel! Titulek článku totiž přesně naplňuje i postup z karvinského klubu Hard Cafe, kde se radovali polští Rift z města Bielsko-Biała, či postupující z havířovské Stolárny, kterými jsou polští The October Leaves z Rybnika. Podle poroty z Karviné navíc: „Vítezná a postupující kapela Rift byla naprosto neskutečná a její zpěvák hotový profesionál. Prostě polský bigbít se vším všudy v perfektním provedení. Jsme zvědaví, jak si Rift povede v dalších kolech v jiných klubech!"

Už ve čtvrtek 4. dubna se na vás všechny opět těšíme ve všech spolupořádajících klubech na pátém základním kole a podle kapel i tentokrát bude co poslouchat a nač se těšit. A nezapomeňte soutěžit v Soutěžích pro FANS na FB - každý týden nabízíme jiné zajímavé ceny pro fanoušky!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis