Líheň zažívá největší slovenský nástup v historii!


uveřejneno: 29.02.2020 | autor: Slonina

Letos se do Líhně přihlásilo historicky nejvíce skupin a je to vidět i na výsledcích! Ve výsledkové listině je po třetích kolech mezi postupujícími do čtvrtfinále rovná třetina kapel ze Slovenska!

Po úspěchu NighTeen SevenTies z Myjavy, která prorazila v prvním kole v klubu Hard Cafe v Karviné, se v druhém kole radovala v polském Garage Pubu v Krakówě z postupu další slovenská skupina Knut Knotgursen z Žiliny. A do třetice všeho dobrého uspěla i ve třetím kole a ve stejném klubu další slovenská partička - Karramordach z Dolného Kubína. Naše mediální kampaň směrem na východ Evropy (díky partnerům jako Melodyshop, Musiczone.eu...) tak nese své ovoce a množství slovenských kapel v soutěži je více než patrné. Své zástupce v dalších bojích ale budou mít po právě ukončených třetích kolech opět i Češi a Poláci.  

Jako každý čtvrtek se i potřetí letos v karvinském Hard Cafe sešli diváci, kteří byli zvědaví na další tři zajímavé kapely Líhně. Těsně před osmou hodinou se představila anglicky zpívající mladá slovenská skupina Salvation, která přináší na slovenskou scénu americký rock’n’roll a v publiku si našla své příznivce. Po přestávce pak přišlo osvěžení v podání velmi mladého seskupení Beat Sisters v čele se dvěma dívkami - dvojčaty Agi za bicími a Adi s kytarou a zpěvem, které doplňovali dva chlapci. Přivezli kvalitní rock až hard rock a místy byl slyšet i netypický nádech country. Co nás ale čekalo v závěru, to převálcovalo celý večer. Polská podkarpatská skupina SubLunar, hrající naprosto po svém, a nepodléhající žádným trendům, předvedla progresivní metal, se silně kytarovou muzikou. Po skončení jejího vystoupení a na základě reakcí diváků, nebylo žádných pochyb, kdo bude tento večer vítězem! Polská kapela se dočkala zaslouženého potlesku diváků, uznání soupeřů, a výsledky poroty potvrdily její jasné vítězství.

V Havířově tentokrát zazněly tři skvělé kapely, bohužel však v omezených sestavách. Přesto štramberský Zdendalele band ve dvou členech navodil nejen vtipnými texty skvělou klubovou atmosféru a žilinský Vox Supra i bez basáka dokázala skvěle pobavit. Vítězem se však nakonec stala velmi profesionální kapela Sugar and Spice holding company z Olomouce.

Čtvrtá soutěžní kola proběhnou první březnový čtvrtek a pátek opět ve všech třech zmíněných klubech a program je k nalezení na www.lihen.cz.

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis