Podařilo se – získali jsme Záštity!


uveřejneno: 27.01.2020 | autor: Slonina

Už osmnáct let pořádáme soutěž Líheň a každým rokem se snažíme ji posunout zase o kus dál. Zkusili jsme to i letos a povedlo se - získali jsme pro letošní rok zajímavé Záštity!

Před mnoha lety jsme začali používat titul „Patron soutěže“ a na jeho pozici obsazovat zajímavé hudební osobnosti a skupiny. Vystřídali se na této pozici například Kamil Střihavka, kapely Buty, či Airfare a mnozí další. V posledních letech pak na tento post nastoupil spřátelený ostravský festival Slezskoostravský Rockfest, který začal podporovat naši snahu o pomoc mladým a nadějným hudebním skupinám. Nicméně v roce 2020 jsme se rozhodli jít ještě dál!

Naše snažení jsme nechali posoudit ty „nejvyšší“, kteří mnohdy rozhodují o podpoře podobných projektů jako je naše Líheň. Je pro nás radostnou zprávou, že můžeme směle prohlásit, že nás nikdo z oslovených neodmítl a svou Záštitu nad Líhní každý z trojice oslovených přijal!

Záštitu nad devatenáctým ročníkem soutěže Líheň přijalo Ministerstvo kultury ČR prostřednictvím ministra kultury Lubomíra Zaorálka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo a primátor Statutárního města Havířov Josef Bělica! Všem zmíněným srdečně děkujeme za projevenou důvěru, kterou rozhodně nezklameme!

Záštity k nahlédnutí zde

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis