Jdeme do čtvrtfinále! Známe 24 nejlepších!


uveřejneno: 24.03.2017 | autor: Bartusek

24 nejlepších skupin z celkového počtu 948 se už příští týden utká o postup do semifinále! Koncerty tento týden rozhodly o posledních čtyřech úspěšných a my s nimi potvrzujeme termíny čtvrtfinále!

Už příští týden se poperou kapely o postup mezi osm nejlepších kapel do semifinálových kol letošního ročníku Wayfarer. Líhně. Určitě se vyplatí, zamířit za nimi do klubů a proto vás už nyní srdečně zveme! Soutěžit se bude v již tradičních termínech, tedy ve středu 29. března v klubech Bounty rock cafe v Olomouci a U krokodýlího ocasu v Ostravě a o den později ve čtvrtek 30. března v havířovském Jazz clubu a třineckém klubu Barrocko. Do semifinále se nečekaně neprobojovala ani jedna ze skupin ze Slovenska, naopak se můžeme těšit na vystoupení hned čtyř polských kapel! Z českých obcí má největší zastoupení hlavní město Praha, které bude reprezentovat pět skupin, a Brno se třemi skupinami.

Štěstí měli v základních kolech i náhradníci, kteří postoupili do dalších bojů a určitě nejsou bez šancí na další postup. Někteří dostali informace s předstihem, nicméně někteří byli povoláni z důvodu náhlého onemocnění vybraných hudebníků opravdu na poslední chvíli, mnohdy ze dne na den, či z hodiny na hodinu. Budeme velmi zvědaví, zda svou ochotu a touhu vystoupit promění v postup třeba až do Velkého finále. Srdečně na něj zveme už nyní - 22. dubna se uvidíme v klubu Stolárna v Havířově, kam dorazí nejen třicítka porotců (zatím odhadovaný počet dle minulých let), ale i čtyři finalisté a Patron letošního ročníku soutěže - Kamil Střihavka. Ten zasedne nejen v porotě, ale rovněž vystoupí jako hlavní hvězda večera se svou kapelou Leaders. Vstup na Velké finále bude, stejně jako vstup na všechny kola, díky podpoře našich partnerů (zejména společností Wayfarer, Radegast, PRIM, OSA partner a CK Gargano) a města Havířov zcela ZDARMA! Děkujeme!!!

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis