Jde do tuhého! Známe čtyři semifinalisty!


uveřejneno: 07.04.2015 | autor: Slonina

Opravdu jde do tuhého! V uplynulém týdnu se rozhodlo o prvních čtyřech semifinalistech a už tento týden budeme znát celou osmičku semifinalistů! Přijďte na poslední čtvrtfinálová kola tento týden!

Těžké a tvrdé metalové kolo v Jazz clubu v Havířově fanoušky doslova oslnilo. Zejména energie zpěvačky kapely Ennoia, která připomínala anděla s ďábelským hlasem. Druhá kapela večera, Xenon z Poděbrad, měla připravenou údernou show včetně kostýmů. Skvělá technika hraní včetně sborových zpěvů hovořila pro změnu pro její vítězství. Orlovská parta Bloody Obsession se ale proměnila ve valící se monstrum, které převálcovalo celý klub i konkurenční kapely a znamenalo to její postup do semifinále.

Náročná kola měli i porotci v klubech Bounty rock cafe v Olomouci a v klubu U6 v ostravské Dolní oblasti Vítkovice. V prvně jmenovaném se z postupu opět radovali zástupci polské scény Eleanor Gray z více než šest set kilometrů vzdálené Poznaně. Také v Ostravě se sešla početná porota. Její výsledky při součtu však předsedu poroty naprosto šokovaly - stalo se to, co se ještě nestalo. Poprvé došlo k naprosté shodě hlasovacích lístků mezi prvním a druhým místem. O vítězi tak rozhodly losem vlastní rukou samy kapely. Postupujícím s větším štěstíčkem se stala parta Los Perdidos z Holešova.

V klubu Barrocko v Třinci to bylo také velmi těsné. Jako první začali Minute to Escape a po dlouhé době jsme měli možnost vidět velmi mladou kapelu, od které by se mnoho starších mohlo učit. Takovou živelnost jsme dlouho nezažili. Mysleli jsme si, že máme jasno, kdo postoupí, ale chyba lávky. Nastoupili o něco starší chlapi a začali předvádět velmi dobře zahraný set. Chyběl tomu jen chlup, když na sebe bohužel nedokázali strhnout takovou pozornost jako předchozí kapela. Už jsme byli téměř jasně přesvědčeni o postupu mladé kapely, když jsme po prvních tónech třetího soutěžícího – party Wasabi z Ústí nad Orlicí - museli opět přehodnotit své úsudky. Tak dobře sehraný oddíl dvou kytar a rytmické sekce nás učaroval natolik, že jsme na ně zírali lidově řečeno s otevřenou hubou. Zpěv tomu pak dodal patřičné grády. Prostě výborná kapela, o které si myslíme, že to dotáhne daleko nejen v soutěži, ale na českých pódiích vůbec. Dlouho jsme neviděli kapelu s českými texty a tak kvalitní hudbou, která by porotu bavila od začátku do konce. O vítězi bylo rozhodnuto jednohlasně.

V tomto týdnu čeká fanoušky i kapely druhá várka čtvrtfinálových kol, z nichž vzejde další čtveřice semifinalistů. Budeme tak znát osmičku nejlepších, které už bude čekat jen krok k velkému finále soutěže. Obě semifinálová kola proběhnou v havířovském Jazz clubu, jako poděkování městu Havířov za dlouholetou i letošní podporu soutěže. Z každého z nich postoupí do finále dvě kapely. Program soutěže najdete v sekci Program.

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis